Землі загрожує екологічний колапс - Гольфстріму більше немає! (ВІДЕО)
08.04.2013 17:03
За останніми супутниковими даними, тепла морська течія Гольфстрім більше не існує. Тепер це може спричинити «змішування» сезонів, часті неврожаї, збільшення посух і повеней у різних куточках Землі і навіть спричинити новий льодовиковий період.

Гольфстрім – це «річка» з теплою водою, яка рухалася через Атлантичний океан, досягала Мурманська і обігрівала Європу своїм теплом, одночасно захищаючи її від полярних вітрів. Зараз вона вмирає через вміст у ній корексіту – хімічної речовини, яку адміністрація Барака Обами дозволила концерну Брітіш Петролеум (BP) використовувати, щоб приховати масштаби лиха в результаті вибуху бурової платформи в квітні минулого року.

Близько 2 млн галонів корексіту, а також інших хімічних речовин додали до більш ніж 200 млн галонів сирої нафти, яка виливалася протягом декількох місяців зі свердловини, пробуреної BP на дні Мексиканської затоки. Наразі немає способів ефективного «очищення» дна Мексиканської затоки. Так вдалося ефективно приховати велику частину нафти, опустивши її на дно, і сподіватися, що концерну ВР вдасться серйозно зменшити розміри федерального штрафу, який залежить від розміру нафтової катастрофи.

Крім того, нафта дісталася до східного узбережжя Америки і далі витекла в північну частину Атлантичного океану.

Першим повідомив про зупинку Гольфстріму фізик-теоретик з інституту у Фраскаті (Італія) Джанлуїджі Зангарі. Він стверджує, що величезна кількість нафти постійно розширюється в обсязі і вже охоплює величезні області. Це чинить серйозний вплив на всю систему терморегуляції планети шляхом руйнування граничних шарів теплого потоку води. Останні супутникові дані ясно показують, що Гольфстріму на даний час немає, він починає розбиватися на частини і вмирати приблизно в 250 км на схід від берега Північної Кароліни.

Зараз на поверхні води у Мексиканській затоці і частково в Атлантиці виникла нафтова плівка і змінилися в’язкість, температура і солоність морської води. Гольфстрім став холоднішим на 10 градусів за Цельсієм, ніж минулого року. Якщо нічого не зміниться, Землі загрожує екологічний колапс, пише zik.ua.


Теги: екологія, Погода, гольфстрім, клімат


Читайте також:
Коментарі
avatar