Клімат в Україні кардинально змінюється
22.04.2013 11:01
Літо 2013 року жарким і довгим. Згідно з дослідженнями кліматологів, глобальне потепління позначиться і на прийдешньому літньому сезоні.

"Точні прогнози зробити складно, але, радше за все, це літо буде більш спекотним, ніж попереднє. Про його настання ми зможемо сказати, коли середньодобова температура перевалить за позначку +15, а це відбудеться десь через два тижні", - повідомив заступник начальника Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко. За його словами, найжаркішими місяцями будуть липень і серпень.

"У цей час будуть періоди дуже високої температури - до +38, а місцями навіть до +40-41. Але очікуються сильні грози і зливи. Можемо навіть зібрати два врожаї: у серпні та вересні", - сказав Прокопенко.

За словами кліматологів, в Україні клімат змінюється у бік потепління, і не виключено, що температура біля +25 збережеться ще в жовтні. У цей період, ймовірно, вода в Дніпрі і морі буде ще теплою і можна буде навіть купатися.

"У найближчі сто років у нас буде ставати все тепліше і тепліше. Така зима, як минула, з середньою температурою до -8 і раптовим похолоданням в кінці лютого або навіть у березні, стане нормою. А спекотні періоди влітку будуть все довші. Водночас головною тенденцією можна вважати мінливість погоди - різкі скачки температур вже входять в норму. Крім того, збільшиться кількість і інтенсивність природних катаклізмів. Влітку варто чекати сильних злив з градом, восени - дощів, а взимку або навесні снігопадів, як у цьому березні. Як наслідок, нас чекають часті паводки ", - підкреслила експерт-кліматолог, начальник відділу стратегічного планування Держагентства екоінвестицій Ірина Трофімова.

Джерело: Gazeta.ua Фото: http://portal.lviv.ua/

Теги: клімат, Погода, аномалії


Читайте також:
Коментарі
avatar