Новий штам пташиного грипу – найбільш смертоносний з досі відомих, - ВООЗ
24.04.2013 15:21
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що новий штам H7N9 "пташиного грипу" є одним з найбільш смертоносних порівняно з попередніми штамами.

Штам H7N9 - один з найбільш смертоносних вірусів грипу, з тих, які відомі медикам. У Китаї від вірусу вже загинули 22 людини, пише ZN.UA.

Як відзначили представники ВООЗ, новий вірус легко передається до людини, що робить його більш небезпечним, ніж попередні штами, що стали причиною смерті сотень людей по всьому світу з 2003 року.

На сьогоднішній день в Китаї від вірусу загинули 22 людини.

Згідно з офіційними даними, з березня 2013 року у Китаї вірусом заразилися 108 людей. Не виключено, що насправді число жертв вище. Між тим ВООЗ відзначила, що у неї немає підстав стверджувати, що вірус передається від людини до людини. Міжнародна команда фахівців ВООЗ і уряду Китаю провела п'ятиденне розслідування на території країни, проте так і не змогла встановити здатність вірусу передаватися від людини до людини.

"Ситуація залишається досить заплутаною, складною і прогресуючою", - відзначив заступник генерального директора з питань безпеки охорони здоров'я ВООЗ Кеіжи Фукуда.

Попередній штам H5N1 "пташиного грипу", яким заразилися 45 людей у Китаї в 2003-2013 роках, призвів до смерті 30 з них.

Незважаючи на те, що число жертв нового штаму не таке високе, Фукуда підкреслив: "Це (H7N9) безсумнівно один з найбільш смертоносних вірусів грипу, з тих, які нам відомі". Дослідники схиляються до думки, що новий штам набагато легше передається від птаха до людини, ніж його попередник - H5N1, який забрав життя 371 людини по всьому світу з 2003 року.

Позитивну реакцію на нові штами вірусу показали аналізи, взяті у курей, качок і голубів з м'ясних ринків, однак у перелітних птахів ознак зараження виявлено не було. Це дає підстави вважати, що джерелом зараження є м'ясо домашньої птиці.

Хоча далеко не всі, хто заразився, безпосередньо контактували з домашніми птахами, припинення роботи пташиних ринків Шанхая (тут була зареєстрована значна частина летальних випадків), за спостереженнями фахівців, знизило число нових випадків зараження в місті. Фото: http://ua.korrespondent.net/

Теги: H5N1, штам, пташиний грип, вірус


Читайте також:
Коментарі
avatar