Відродження стадіону на Розлавці
26.04.2013 08:39
На Розлавці відроджується стадіон завдяки винниківському меценату депутату ВМР Петру Стецку.

Розлавка - історична назва частини Винник (сьогоднішній кут вул. Стрілецької та вул. Кривої, з навколишньою територією).

На австрійських мапах кінця XVIII ст. зображені вже поодинокі будиночки на Розлавці. Виниківчанин Михайло Влох в історико-мемуарному збірнику «Винники, Звенигород, Унів та довкільні села» (Чикаго, 1970 р.) виводить назву «Розлавка» від слів розвал, або провал. Бо такий вигляд має там стрімкий, зволожений і зсувний схил.

Стадіон на Розлавці існував з 20-х рр. XX cт., до війни тут  знаходилося УСТ «Дніпро». Ще до 1990-х рр. тут вирувало спортивне життя (відбувалися футбольні і волейбольні змагання, зимою підлітки грали у хокей).

Поступово, починаючи з 2000-х рр. стадіон почав занепадати. Попередня винниківська влада «допомогла» занепаду стадіону, надавши у приватну власність земельні ділянки.

Винниківські депутатати (Петро Стецко, Андрій Байцар, Андрій Партика) вирішили відродити стадіон. Ще минулої суботи тут була проведена толока (територія була прибрана від сміття, вирубано хаотичні дерева і кущі, посаджено сосни). Разом з депутатами на толоці працювали діти з винниківської школи-інтернату та місцеві мешканці (Галина Тенетко, Олег Йона, Богдан Йона ...).

Від проведення толоки пройшов лише тиждень, а стадіон вже не впізнати. Меценат Петро Стецко профінансував і фінансує дальше всі роботи по відродженню стадіону.

Фоторепортаж робіт по відновленню стадіону, який буде постійно обновлюватись, можна переглянути у фогалереї сайту .


Теги: Розлавка, толока, Петро Стецко


Читайте також:
Коментарі
avatar