Відкрився фонтан на честь львівських Ромео і Джульєтти (ВІДЕО)
09.05.2013 18:44
9 травня у Львові відкрили фонтан закоханих на честь львівських Ромео і Джульєтти.

Фонтан уособлює історію вічної любові, що зародилася у Львові в XVI столітті, пише zik.ua. Саме тоді у місті жила пара закоханих, які згодом стали прообразами славнозвісних героїв Шекспірівської п’єси «Ромео та Джульєтта».

Йдеться про українську дівчину Пелагію та юнака з родини італійських купців Ромуальдо, розповіли під час церемонії відкриття фонтану організатори дійства. Кохання цих молодих людей не лише залишило слід в історії, надихнувши багатьох літераторів переповідати про їх почуття, а й примирило ворогуючі сім’ї, поєднавши представників двох конфесій – католицької та православної.

Батьки не дозволили Пелагії та Ромуальдо одружитись. Через деякий час дівчина захворіла на чуму. Коханий був постійно поруч, доглядав за нею. Однак Пелагія померла. Через кілька днів помер і Ромуальдо, який також захворів. Перед смертю він просив батьків поховати його разом з коханою. Вони виконали останнє бажання хлопця: Ромуальдо поховали на окраїні католицького цвинтаря, а Пелагію – на окраїні православного. Кладовища знаходились поруч. Стіну між двома могилами розібрали і закохані опинились ніби в одній. На надгробках загиблих були зображені серця з написом: «Тих, кого любов з’єднала, не може роз’єднати навіть смерть».

Історія про трагічну любов свого часу облетіла Європу та оселилася у Вероні. Ідея встановити ж фонтан у Львові на вулиці Лазневій (навпроти готелю «Львів») належить власнику ресторану «Маестро» Олегу Білому. Сьогодні під супровід оркестру його відкрили, священики освятили фонтан. Також відбулась урочиста церемонія погашення поштової марки, випущеної на честь новоствореного Фонтану закоханих.

Дві бронзові статуї, споруджені на фонтані, символізують Пелагію та Ромуальдо. Відтепер, вони нагадуватимуть перехожим про їх коханих, для когось стануть місцем зустрічей і побачень.

Фонтан оснащений сучасною підсвіткою, до того ж, він – музичний. Автор проекту – молодий скульптор Мирослав Гоза розповів, що це його перша серйозна робота у місті Львові. З його слів, робота над фонтаном тривала понад три місяці, однак була дуже цікавою, оскільки тема кохання надихає усіх.

Олег Білий наголосив: хотілося б, щоб біля Фонтану закоханих львів’янам та гостям міста було приємно відпочивати чи просто йти повз, милуючись витвором. До того ж, зауважив він, можливо, саме тут хтось знайде свою долю.

На відкриття фонтану завітали чимало мешканців. Ресторан «Маестро» пригощав гостей легкими алкогольними напоями. http://youtu.be/MDYbVpWRLSQ

Теги: відкриття, Джульєта, Фонтан, ромео


Читайте також:
Коментарі
avatar