Учні школи-інтернату вчилися берегти і захищати довкілля
13.05.2013 15:36
Протягом року учні Винниківської санаторної школи-інтернату працювали над кількома екологічними проектами. Днями завершився ще один – «Забруднення навколишнього середовища. Порятуй природу», метою якого було навчити дітей берегти і захищати довкілля.

У ньому взяли участь учні 5-7 класів. Проект став основою для удосконалення лексичних і мовленнєвих навиків з німецької мови.

Перший етап проекту – співпраця із лісничим Винниківського лісництва Андрієм Ціжем. Учасники проекту самостійно склали листа від імені лісу, який звертається до кожного з нас з проханням про порятунок.

Другий етап присвятили вивченню екопроблем: знаходили інформацію у періодичних виданнях, Інтернеті та бібліотеках.

Учні пропонували різні ідеї. Наприклад, як вберегти людство від шкідливих викидів у повітря. Однією з найкращих була пропозиція, щоб у кожному автомобілі обов’язково встановлювали фільтри для очищення вихлопних газів.

«Забруднення води» – це назва третього етапу проекту, під час якого діти усвідомили, що ця проблема не має національних кордонів, бо є спільною для усього людства. Застаріле обладнання на підприємствах, брак коштів, халатне ставлення до навколишнього середовища, безвідповідальність людей призводять до екологічних катастроф.

Негативний вплив на природу від людської діяльності діти намагалися показати, створивши слайдову презентацію «Забруднюючи воду, ми вбиваємо себе».

«На даному етапі проект завершився, – каже керівник групи учнів, учитель німецької мови Л.Янчинська. – Кожен його учасник зрозумів, що порятунок навколишнього середовища – життєва необхідність для усіх людей. Природа може існувати без людини, а людина без природи приречена на загибель. Отже, пам’ятаймо про це і прикладаймо зусилля для її збереження».

Лариса Кубська, vynnyky.in.ua
Теги: Андрій Ціж лісництво, учні, Природа, діти, школа-інтернат


Читайте також:
Коментарі
avatar