Торнадо в США було у 8 разів потужніше за бомбу, скинуту на Хіросіму (ВІДЕО)
22.05.2013 14:16
Торнадо, що зрівняв із землею місто Мур в Оклахомі, мав більшу потужність, ніж атомна бомба, скинута на Хіросіму.

Про це стверджують п’ять незалежних один від одного метеорологів, опитаних агентством «Ассошіейтед Прес».

Атомна бомба Little Boy ("Малюк"), потужністю від 13 до 18 кілотонн тротилу, була скинута на Хіросіму 6 серпня 1945 року. За різними даними, загинуло від 90 до 166 тисяч осіб, пише dt.ua.

За оцінками метеорологів, торнадо відповідав найвищій категорії Ф-5 за шкалою Фуджіта. "Малюка" він перевершив, принаймні, у вісім разів.

Швидкість вітру у районі міста Мур досягала 337 кілометрів на годину, що відповідає максимальній категорії Ф-5. Раніше повідомлялося, що пориви вітру досягали 320 кілометрів на годину, що відповідає категорії Ф-4 за шкалою Фуджіта.

Торнадо в Оклахомі знищив ціле місто. Майже 100 загиблих, включаючи десятки дітей

За останньою інформацією, підтверджена кількість жертв становить 51 людину. При цьому ЗМІ раніше повідомляли про 91 загиблого. Пізніше медики говорили про 24 жертви.

Раніше судмедексперт штату заявив, що число жертв торнадо склало 24 людини. За її словами, плутанина пояснюється тим, що деяких загиблих могли порахувати двічі.

За даними департаменту страхового штату Оклахома, збитки від стихії можуть перевищити мільярд доларів. Дані мають суто попередній характер, оскільки роботи з оцінки збитків ще не завершені.

Нагадаємо, потужний торнадо пронісся над Оклахомою 20 травня. 21 травня президент США Барак Обама оголосив штат зоною стихійного лиха. http://youtu.be/yncrFtzaVlA

Теги: сша, торнадо, оклахома


Читайте також:
Коментарі
avatar