До Землі наближається подвійний астероїд
31.05.2013 10:52
Неподалік від Землі, але на безпечній відстані, пройде подвійний астероїд 1998 QE2 діаметр якого становить майже три кілометри. Діаметр його "місяця" - 600 метрів.

У ніч на суботу, 1 червня, на близьку - за астрономічними мірками - відстань до Землі наблизиться астероїд 1998 QE2 діаметром майже три кілометри. Його розмір у дев'ять разів перевищує розмір круїзного лайнера Queen Elizabeth 2.

Перші дані спостережень фахівців радіообсерваторії Голдстоун e США свідчать про те, що астероїд виявився подвійним. У нього є супутник, діаметр якого становить близько 600 метрів.

"Виявляється, 1998 QE2 - це подвійний астероїд, ми цього не очікували", - розповіла науковий співробітник обсерваторії Марина Брозович в прямому ефірі телеканалу NASA.

За її словами, виявилися неточними і оцінки швидкості обертання об'єкта - вважалося, що один оборот він здійснює приблизно за 5,3 години, насправді ж "головний" астероїд обертається ще швидше, роблячи один оберт менш ніж за чотири години.

За даними NASA, 1998 QE2 пройде за 5,8 мільйона кілометрів від Землі. Це у 15 разів далі за місячну орбіту, але при цьому - найбільш тісне зближення цього астероїда з нашою планетою за 200 років.

Для астрономів небесний болід - справжній подарунок. В обсерваторіях по всьому світу вчені збираються досконально його вивчити, оцінити форму, точні розміри, параметри обертання, а також отримати фото астероїда у хорошій якості.

1998 QE2 був відкритий астрономами Массачусетського технологічного інституту в серпні 1998 року, пише dt.ua.
Теги: космос, астрономія, Астероїд, вчені


Читайте також:
Коментарі
avatar