У Винниківській санаторній школі-інтернаті вчаться творити добро підлітки з України і з-за кордону
04.06.2013 15:55
3 червня у Винниківській школі-інтернаті розпочався тиждень міжнародної співпраці.

Привітали поважне зібрання з благородною місією керівник відділу юридичного забезпечення та соціальної роботи Винниківської міської ради Тарас Дмитерко, директор школи-інтернату Лілія Свистович, отець Юрій із Центру опіки сиріт.

Громадська організація «Школа мрій», що створена у школі-інтернаті, вже три роки бере участь у проекті «Твори добро», але у такому форматі – вперше. До Винник приїхали 12 гостей з Голландії, 20 – з Польщі, 12 – зі Словаччини. Також участь у проекті беруть 20 учнів школи-інтернату.

«Учасники допомагатимуть одиноким людям Винник, озеленюватимуть територію школи-інтернату, розмалюють стіну в коридорі, – розповідає директор Винниківської санаторної школи-інтернату Лілія Свистович. – Адже мета проекту – виховання небайдужих громадян світу, залучення підлітків до активної громадської діяльності, вирішення соціальних проблем, інтеграція дітей з особливими потребами в соціум, обмін досвідом, вироблення навиків спілкування, терпимості та толерантності, знайомство з культурним надбанням країн учасниць. Щоправда, Голландським фондом виділено тільки 1 400 євро для реалізації проекту. Цього замало, але нам погодилися допомогти мер міста Винники Сергій Уваров, місцеві бізнесмени та інші небайдужі люди».

Учора поляки і словаки показали презентації про історію, розташування, архітектурні пам’ятки своїх країн.

Гості з Польщі під час презентації пригощали усіх канапками і солодкими рогаликами. Голландці по-іншому підійшли до завдання розповісти про себе. Вони показали один день із життя двох підлітків, які, до речі, також приїхали до Винник. Нічого не прикрашали, а розповіли про все правдиво.

Присутні побачили добирання Деніса велосипедом до школи (14 км!), віртуальну екскурсію усіма кабінетами школи, роботу, обід і вечерю удома (підлітки їли хліб з шоколадною посипкою, арахісове масло, смажену картоплю, сендвічі), відпочинок (грають у карти, футбол, на барабанах).

Учні школи-інтернату представили презентацію незнаної України, місця, які не побачиш в Інтернеті. Діти за один день вже встигли потоваришувати. Прикладом цього стало щойно створене тріо з українки, яка співала, і двох поляків-гітаристів.

У плані роботи, крім добрих справ, – інтеграційні забави, екскурсії, майстер-класи від кожної країни (розпис батіку та футболках, випікання солодощів, виготовлення орігамі та інше.

Кожного дня заплановані сюрпризи для гостей. Третього червня це став виступ фіналіста проекту «Україна має талант», скрипаля-віртуоза Олександра Божика, який своєю шаленою енергетикою «запалив» увесь зал.

Не менше захопив і виступ оперного співака Михайла Мирка. У наступні дні тижня для учасників проекту співатимуть гурт «Крайня хата», Джейкоб Адамс, академічний ансамбль «Високий замок».

Лариса Кубська, vynnyky.in.ua
Теги: гості, інтернат, школа


Читайте також:
Коментарі
avatar