До аномальних температур українцям радять звикати
06.06.2013 15:09
Весну 2013 року в Центральної геофізичної обсерваторії (ЦГО) називають аномальною хоча б тому, що встановлено кілька погодних рекордів.

"За три її місяці кияни пережили три пори року - зиму, яка закінчилася 30 березня, потім найкоротшу весну за весь період метеорологічних спостережень в столиці з 1881 року - вона тривала всього 26 днів. А 26 квітня в Києві настало метеорологічне літо, яке відзначилося спекотним і сухим травнем", - повідомляється на сайті обсерваторії.

Вперше за час гідрологічних спостережень температура води на гідрологічному посту ЦГО, розташованому на Гідропарку, вже 10 травня досягла 20 градусів. Середня температура за травень склала 18,9 градусів, що на 3,7 градуси вище за кліматичну норму. "Загалом цього року температура повітря в Києві перевищувала кліматичну норму вже протягом чотирьох місяців, лише березень був аномально холодним і сніжним", - зазначив директор обсерваторії Олександр Косовець.

Цього року метеорологічний рекорд встановила Австралія. Літо, що завершилося там 1 березня, стало найспекотнішим за всю історію вимірювань. Середня температура по країні за сезон склала плюс 28,6 градусів, а в Сіднеї був встановлений новий тепловий рекорд - плюс 46 градусів.

Нинішнє літо в Україні також обіцяє бути екстремально спекотним. Чергуватимуться періоди посухи з сильними зливами, а прогнози синоптиків на один і той же період будуть змінюватися - про це говорять в Укргідрометцентрі.

У перші два тижні червня повітря прогріється максимум до +30, очікуються дощі та грози, потім температура буде поступово підніматися. Найбільш спекотним періодом стане липень-перша половина серпня. До аномальних температур українцям радять звикати - кожне нове літо буде все гарячішим.

Джерело: Gazeta.ua
Теги: аномалія, весна, спека, гідрометцентр, літо


Читайте також:
Коментарі
avatar