Збірна України громить Чорногорію на її полі! (ВІДЕО)
08.06.2013 01:00
Збірна України у надважливому поєдинку розгромили лідерів групи H - збірну команди Чорногорії.

Українці гранично агресивно почали цей поєдинок і з перших його хвилин заволоділи повною перевагою. Втім, чорногорці, граючи другим номером, відчували себе цілком комфортно, багаторазово "кусаючи" гостей стрімкими, небезпечними контрвипадами.

Перший же гострий момент у матчі виник на 9-й хвилині: у завершальній фазі атаки збірної України по центру Ярмоленко проштовхнув м'яч у штрафну, вивівши тим самим Зозулю один на один з воротарем, але той на мить все ж випередив українського форварда.

Відповідь господарів послідував через 8 хвилин: чорногорці швидко розіграли штрафний і Йоветіч вискочив один на один з Пятовим по центру, однак кіпер збірної України вчасно залишив ворота і зумів випередити суперника.

Потім контратака збірної Чорногорії за участю всього двох чоловік завершилася виходом Вучініча один на один з Пятовим, капітан господарів увірвався в штрафну по центру, пробив повз воротаря, але м'яч пролетів в лічених сантиметрах від штанги.

Нарешті, на 24-й хвилині все тому ж Вучінічу дозволили пробити з близької відстані з лівої частини штрафного - неточно.

Однак під кінець півгодини гри збірна України була ще ближче до успіху. На 29-й хвилині "синьо-жовті" створили одразу два моменти біля воріт суперника. Коноплянка, виконуючи штрафний, майстерно перекинув стінку, направивши м'яч точно в ближню дев'ятку, але Божович в ефектному кидку виручив Чорногорію. Втім, сфера відскочила до українців, і в підсумку Федецький пробивав з протилежного флангу, однак і тут Божович був на висоті.

Ну а через чотири хвилини українцям відверто не пощастило: Ярмоленко прорвався правим флангом, обігрався в Зозулею і, отримавши відповідь пас п'ятою, увірвався на оперативний простір у штрафний, без перешкод пробивав з 10-ти метрів з ближній кут, проте м'яч зрадницьки влучив у штангу.

Збірна України володіла перевагою аж до перерви, але остання хвилина першого тайму змастила всі старання "синьо-жовтих". Спершу чорногорці створили дуже небезпечний момент: Вучініч, виконуючи штрафний, призначений в метрах 30-ти від воріт, завдав гарматного удару - точно в ціль, і Пятов не зумів утримати м'яч, однак кіпера підстрахували захисники. А через кілька секунд українці залишилися в меншості: Зозуля відмахнувся від суперника (удар лівим ліктем в живіт) і миттєво побачив перед собою червону картку...

Після цього здавалося, що збірній України буде гранично складно домогтися перемоги, і хід гри на початку другого тайму це неприємне відчуття лише зміцнив: чорногорці значно частіше суперника володіли м'ячем і в цілому контролювали ситуацію. Проте потім прийшла 51-й хвилина, на якій Ярмоленко завдав удар з-за меж штрафного і це стало проблемою для Божовіча - він не втримав м'яч, причому впустив його прямо на Гармаша, той холоднокровно обіграв кіпера в правій частині штрафної і, незважаючи на гострий кут, пробив - сфера попала в дальню штангу і відскочила у ворота - 0:1.

Пропустивши гол, збірна Чорногорії заволоділа тотальною перевагою, перевівши гру на половину поля української національної команди. Однак фактичної гостроти біля воріт суперника не створювала. А закінчилося це і зовсім тим, що на 66-й хвилині Волков за грубий фол на Ярмоленку отримав другу жовту картку, і команди знову стали грати в рівних складах.

У час, що залишився до кінця матчу збірна Чорногорії продовжувала грати першим номером, але українці нерідко турбували господарів контратаками. В одній з них Ярмоленко мав вирішувати епізод на свою користь, але вискочивши один на один з кіпером, у штрафному суперника не зумів приборкати м'яч - той недоречно догодив йому в коліно і відскочив прямо в руки Божовичу. А на 75-й хвилині контрвипад збірної України три в чотири завершилася обвідним ударом Коноплянки метрів з 25-ти - м'яч пролетів зовсім поруч зі штангою. Однак у підсумку "синьо-жовті" все ж реалізували свою контргру: на 77-й хвилині Ярмоленко розвинув оборотку збірної України по правому флангу, у своєму стилі змістився в центр і віддав передачу на Коноплянку, який ударом сходу з лінії штрафного "поклав" м'яч точно в дальній кут - 0:2.

Ну а крапку в матчі на поставили Федецький та Безус. Перший отримав м'яч на правому фланзі, зблизився зі штрафного і незважаючи на гранично гострий кут, пробив по воротах - навіть не відразу повірив, що м'яч влетів у ворота - 0:3. Безус ж вже в компенсований час увірвався в штрафну і перекинув воротаря - 0:4!

В іншому сьогоднішньому поєдинку групи "H" збірна Польщі зіграла на виїзді внічию з збірну Молдови - 1:1. Таким чином, після зіграних матчів у турнірній таблиці групи як і раніше лідирують Чорногорія (13 очок) і Англія (12 очок), а слідом йдуть Україна (11 очок) і Польща (9 очок), але при цьому чорногорці провели на одну гру більше.

Свій наступний поєдинок у рамках відбіркового циклу ЧС-2014 збірна України проведе 6 вересня - у Львові, проти збірної Сан-Марино.

Джерело: profootball.ua

Чорногорія 0:4 Україна

Голи: 0:1 - Гармаш (51), 0:2 - Коноплянка (77), 0:3 - Федецький (85), 0:4 - Безус (90+3)

Чорногорія: 1. Мл. Божовіч, 2. Павічевіч, 3. Баша, 5. Волков, 6. Кецоєвіч, 8. Йоветіч (14. Дам'яновіч, 43), 9. Вучініч, 15. Пековіч, 17. Зверотіч, 19. В. Божовіч (10. Делібашич, 62), 22. Касаліца (11. Бечірай, 75)

Запасні: 12. Блажич, 4. Ніколіч, 7. Вешовіч, 16. Ігумановіч, 18. Бакіч, 20. Кркотіч, 23. Бошковіч

Україна: 12. П'ятов, 4. Тимощук, 7. Ярмоленко (16. Ковпак, 90+2), 8. Зозуля, 9. Гусєв, 10. Коноплянка, 14. Ротань (15. Безус, 90+1), 17. Федецький, 19. Гармаш (6. Кравченко, 69), 20. Ракицький, 22. Едмар

Запасні: 23. Худжамов, 2. Селін, 3. Хачеріді, 5. Гоменюк, 11. Селезньов, 13. Гречишкін, 18. Олійник, 21. Бутко

Попередження: Волков (6), Павічевіч (39), Дам'яновіч, (52) Ротань (19), Федецький (45+2)

Вилучення: Волков (66), Павічевіч (79), Зозуля (45+1)