Марсу загрожує зустріч з кометою
09.06.2013 12:44
Зовсім недавно астрономи відкрили нову комету, яка, згідно з розрахунками, буде в майбутньому році дуже близько пролітати повз Марс.

Нова комета C/2013 A1 повинна буде підійти до Марса на мінімальну відстань 19 жовтня. На думку вчених, існує реальна загроза зіткнення цієї комети з планетою.

Також дослідники говорять, що вказана комета виходить з Хмари Оорта – віддаленого регіону на краю Сонячної системи, де у минулому могла бути планета, але зараз там лише кільце з мільярдів кам’яних і крижаних уламків різної форми. Вік цих уламків становить кілька мільярдів років. Пише портал "ПедПреса".

Небесне тіло C/2013 A1 було відкрито австралійським астрономом Робертом Макнотом 3 січня цього року. Вважається, що комета має орбітальну еліпсоїдну траєкторію, рухаючись по якій вона підійде до Марса 19 жовтня 2014. Згідно з розрахунками балістичної служби НАСА комета повинна буде підійти до Марса на відстань 0,008 а.о. або 650 000 миль, рухаючись на швидкості в 35 миль на секунду. Дослідники говорять, що комета може запросто відхилитися від "ідеальної” траєкторії і влучити у Марс.

Американські астрономи періодично уточнюють розрахунки, пов’язані з траєкторією польоту комети, і вже навесні 2014 зможуть точніше сказати, чи становить комета реальну небезпеку для сусіда Землі. Джерело: http://www.expres.ua/
Фото: http://www.topnews.ru/

Теги: комета, космос, цікаво, марс


Читайте також:
Коментарі
avatar