Україна може розколотися і це пішло б їй на користь – політолог
10.06.2013 13:59
Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов вважає, що країна, в якій немає громадян, котрі володіють власністю, позбавлена майбутнього.

За його словами, у такій країні «немає суспільства, немає суспільного інтересу, а якщо немає суспільного інтересу – немає нації». «А немає нації – немає держави », – сказав політолог у коментарі hvylya.org.

Як вважає В.Карасьов, якщо в Україні не буде проведено реформи власності, то вона приречена. Тобто вона або стане здобиччю великих гравців, або сама розколеться навпіл, що було би непоганим варіантом. В. Карасьов також пояснив, чому розкол міг би піти на користь Україні.

«Південна Корея і Північна Корея змагаються, Китай і Тайвань. Ось чому Китай пішов на реформи, тому що як можна довести своїм китайцям, що такі ж китайці на острові живуть в десять разів краще? І китайці тоді скажуть: так, пішли ви, така влада! Тому треба йти на реформи. Дві Німеччині те ж саме було », – наводить експерт історичні факти.

«Виходить так, якщо один народ, але частина під однією владою живе добре, а інша частина цього ж народу під іншою владою живе погано, виникає питання: значить, не ми винні, не ми ліниві, або там вузькоокі або ще які-небудь, а значить, влада заважає нам працювати», – вважає В. Карасьов.

Політолог прогнозує, що краще скористається розколом Західна Україна, оскільки там там немає металургійних заводів, але є працьовите населення, яке веде міський спосіб життя. Крім того, Західній Україні допоможе Європа, яка вкладе сюди гроші. На його думку, це матиме розбещуючий вплив на Східну Україну, яка постане перед вибором: «а що нам робити – або перетворюватися в Придністров’я, чи все-таки теж починати щось робити».

Як повідомляє Карасьов зазначив, що описаний ним варіант подій можливий після 2015 року. Джерело: http://galnet.org/

Теги: держава, схід, громадяни, розкол, захід, населення


Читайте також:
Коментарі
avatar