Зниклі з костелу дзвони шукатимуть в озері
10.06.2013 18:59

Цінні дзвони з костелу можуть лежатити на дні озера (Фото поч. ХХ ст.)
У Винниках розпочалася реконструкція костелу Воскресіння Пресвятої Богородиці та прилеглої до нього території.

Цю пам`ятку архітектури 18 століття віддавна прикрашали чудові дзвони. Але в горнилі воєн минулого сторіччя вони безслідно зникли. Пропали, як і мільйони людських життів, як безліч мистецьких витворів. Але парафіяни пам’ятали про них, передавали з вуст у вуста інформацію про їх місцезнаходження.

Сьогодні розпочато реконструкцію костелу та прилеглої території. Під час виконання робіт згадали й про втрачені колись дзвони.

«Ми знаємо, що дзвони з винниківського костелу зняли напередодні приходу до нас більшовиків, - розповідає настоятель костелу, отець Леонтій Саламон. – Люди були свідомі того, що ця влада – безбожна, що вона безжально нищить священиків, віруючих людей, собори, церкви, костели. Тому ховали перед ними все, що могли. І мали рацію.

Коли прийшли комуністи, закрили костел, зробили з нього складське приміщення. І лише із настанням України його знову повернули віруючим. А ми почали шукати зникле майно. Існує припущення, що дуже цінні дзвони з нашого костелу віруючі зняли й заховали на дні озера, що знаходиться поруч (на вул.Шевченка)».

Під час реконструкції костелу й прилеглої території заплановано також почистити й згадане озеро. Ось тоді фахівці й спробують віднайти дзвони, які мали б там зберігатися під великим шаром мулу.

«Тішуся з того, що наші пошуки вже дали конкретні результати, - мовить далі о.Леонтій Саламон. – Ми з`ясували, що на території Польщі, в одному з містечок, є келих (чаша) для причастя з нашого костелу. Про це свідчить напис на ньому. Також у цій країні зберігаються наші давні фани. Вже є домовленість, що ці безцінні речі незабаром нам повернуть».

Володимир Гаврилів
Теги: Костел, дзвони, церква


Читайте також:
Коментарі
avatar