У Винниках відновлять стародавній центр міста
10.06.2013 19:30
Відновлення давньої історичної частини Винник таки розпочалося. Зараз цей процес безпосередньо пов'язаний з реконструкцією пам’ятки архітектури 18 століття – місцевого костелу Воскресіння Пресвятої Богородиці.

Втілюючи задум авторів проекту, там уже споруджують великі сходи, які одночасно слугуватимуть сценою для проведення різноманітних громадських заходів, концертів, зібрань. Біля сходів, які будуть освітлені (там встановлять ліхтарі), поставлять також лавочки.

Під реконструкцію потрапить і прилегла територія з озером. Планується почистити дно озера, навколо нього також встановити ліхтарі та лавочки, щоб люди мали змогу там відпочити, погуляти з діточками. Можливо, там спорудять дитячий майданчик із гойдалками та іншими розвагами для малечі. А ще, на цій ділянці, автори проекту хочуть спорудити майданчик для машин, бо під час богослужінь у всіх трьох культових спорудах, вулицю Шевченка заполоняють сотні автомобілів. Як кажуть, тоді там ні проїхати, ні пройти.

Настоятель костелу, о. Леонтій Саламон, розповів, що є дуже багато віруючих людей не лише в Україні, але й за кордоном, які прагнуть відвідати їхній культовий заклад ( тут уже побували три групи з Польщі). Адже копія ікони Божої Матері Белзської-Ченстоховської, яка є в костелі, має дар зцілення. І в минулі віки, і в наш час, зі слів о.Леонтія Саламона, важкохворі люди, які моляться до цієї ікони, отримували й отримують зцілення.

«Не дивлячись на приналежність до різних конфесій, ми – одна громада, тому відновлюючи історичну центральну частину Винник, робимо це для всіх, - розповідає отець Леонтій Саламон. – Тут ми плануємо разом збиратися для відзначення різних вікопомних подій і свят. Саме так наші задуми й плани сприйняла місцева влада. І міський голова Сергій Уваров, і винниківські депутати підтримали мій задум задля єднання громади. Пішовши нам назустріч, вони дозволили почати вищезгадану реконструкцію. Тому я їм усім щиро вдячний. А такі депутати Винниківської міськради, як Володимир Галущак і Петро Стецько допомогли матеріально. За що їм особлива подяка».

О. Леонтій Саламон також розповів, що й сама споруда костелу зазнає реконструкції. А ще він повідомив, що можливо незабаром ми матимемо змогу побачити автентичні фрески цього костелу, які знаходяться під більш пізніми розписами. Зараз є надсучасні технології, які дозволяють повністю відновлювати автентику.

Також парафіяни винниківського костелу Воскресіння Пресвятої Богородиці розшукують майно, що колись належало їхній культовій споруді. Зокрема, в Польщі виявлені старовинні фани й келих (чаша) для причастя.

На дні озера, що на вул.Шевченка у Винниках, за переказами, заховані дзвони з костелу. Їх також незабаром почнуть шукати. А ще, за розповідями старожилів, саме десь у підмурівках цього костелу покоїться прах його фундатора – представника давнього шляхетного роду Потоцьких (нагадаємо, що цей рід походить від ще давнішого саме українського шляхетського роду).

Як відомо, в минулому центром Винник була територія поміж нинішніми трьома культовими спорудами (двома церквами (УГКЦ і УАПЦ) та костелом). Саме там зараз є Народний дім, пам’ятник Т. Шевченку, теперішня школа мистецтв. А в минулих століттях там була ще й торговиця, на яку прибували мешканці зі всіх найближчих населених пунктів.

У винниківчан завжди існували плани й наміри, щодо відновлення історичного центру саме в цій частині Винник. У дев’яностих роках біля озера на вул.Шевченка навіть проводили загальноміські святкування. А ще свого часу було розроблено проект спорудження біля цього озера «Співочого поля». Та через безліч причин його так і не втілили в життя.

Отож, на винниківчан і гостей нашого міста незабаром чекає багато цікавих подій, пов’язаних з історією нашого рідного міста, нашого чудового краю.

Володимир Гаврилів

Джерело:
vynnyky.in.ua

Теги: парафіяни, ставок, реконструкція, співоче поле, церква, Костел, о. Леонтій Саламон


Читайте також:
Коментарі
avatar