На вулиці Пекарській у Львові знайшли кістки тура та бізона
12.06.2013 14:42
Серед будівельного сміття просто посеред дороги журналіст радіо «Львівська хвиля» знайшов рештки викопних тварин - тура і бізона.

Як йдеться у репортажі на Радіо Хвиля, останній тур на Львівщині загинув на початку 17 століття, а бізон ще раніше.

"Я побачив під ногами щось, що подібне на кістки. Я подивився, нахилився, а це - роги. Біля них ще інші кістки", - розповів журналіст Дмитро Кумар.

Поки львівським журналістам розказували про ремонт водопровідних мереж на вулиці Пекарській, кореспондент „Львівської Хвилі” Дмитро Кумар зробив цікаву знахідку. У свіжовиритій ямі на дорозі Дмитро побачив кістки. Пішов із ними до науковців.

На кафедрі палеонтології підтвердили - рештки належать зниклим тваринам — туру та бізону. Ці види разом не співіснували в природі, тож опинились поруч лише завдяки давнім мисливцям. Говорить доцент кафедри історичної геології та палеонтології університету Франка Антоніна Іваніна:

"Наукові відкриття у нас під ногамии. Нам просто треба вміти вчасно зупинитися і подивитися... "

На Пекарську журналіст повернувся знову, але вже разом з науковим співробітником кафедри зоології. Лише за пів години поверхневого огляду відвалів, поруч з працюючою важкою технікою, хлопці знайшли понад 30 скам'янілих рештків тварин, рогів, зубів, а також залишки кераміки і крем'яні сколи. На багатьох кістках навіть залишились сліди вогню.

Одне із припущень – колись на цьому місці було або поселення, або ж стоянка мисливців, - говорить зберігач фондів Львівського зоологічного музею Андрій Затушевський:

"Місце дуже цікаве, тут багато кісткового матеріалу. І дуже шкода, але швидше за все це буде втрачено.."

Знищення історії важкою технікою для Львова – норма, - каже науковий співробітник "Рятівної археологічної служби" Остап Лазурко. Плануючи черговий ремонт чи будівельні роботи археологів ігнорують. А це неприпустимо для міста, внесеного у Всесвітню спадщину ЮНЕСКО.

"Місто не хоче співпрацювати з археологічною установою. Архіологів ставлять постфактум, що десь щось ремонтується..."

Кістки під час будівельних робіт у Львові знаходять не вперше. Щоправда зазвичай траплялись людські залишки старих поховань. А от виявлення решток бізона і тура – претендують на перший випадок поблизу центру Львова. Фото: http://galinfo.com.ua/

Теги: Пекарська, бізон, Палеонтологія, знахідка, архоологія, археолог, тур, Кістки


Читайте також:
Коментарі
avatar