З вітрин зникнуть сигарети
14.06.2013 10:57
Міністерство охорони здоров’я розробляє законопроект про заборону виставлення на вітрину кіосків пачок з цигарками.

Про це заявив завідувач сектору контролю за тютюном Інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтин Красовський.

За його словами, рішення заборонити куріння в кафе та ресторанах дало позитивні результати - за півроку дії заборони, «обсяги продажів сигарет знизилися на 10%».

«Більш вагомий результат отримаємо через кілька років - заборони спрямовані на некурців, щоб вони не починали. У вересні ми подамо законопроект до Ради, що забороняє виставляти на прилавки кіосків сигарети», - додав Красовський.

У свою чергу президент Асоціації ресторанів України Ольга Насонова зазначила, що заборона на куріння сильно вдарила по кафе і пабах: «Різко зменшився прибуток взимку, коли людям доводилося виходити на мороз із сигаретою. Але зараз ситуація трохи покращилася через те, що можна курити на літніх майданчиках».

«За півроку паби втратили 10% прибутку, а більярдні - 30%. Вони найбільше постраждали. Ще удару не витримали хороші кав’ярні, де люди могли замовити каву і викурити сигарету. Мережа «Кофе Хауз» недоотримала 20% прибутку, а кав’ярні Double Coffee і зовсім зважилися згорнути свою роботу. Власники закладів будуть викручуватися - до зими ми отримаємо безліч кафе, котрі обладнали собі утеплені літні майданчики для куріння взимку», - цитують Ольгу Носову Коментарі.
Теги: кіоск, вітрина, Торгівля, сигарети


Читайте також:
Коментарі
avatar