Від гривні можна "підхопити" туберкульоз, сибірську виразку і пневмонію
19.06.2013 10:14
На українській національній валюті присутні багато збудників різних захворювань, серед яких туберкульоз, гепатит, сальмонельоз і дизентерія.

Про це повідомляє видання Вести, опираючись на власне розслідування.

Газета зібрала в різних громадських місцях Києва 11 купюр і направила їх на аналіз на кафедру біотехнології Інституту екологічної безпеки Національного авіаційного університету. В результаті дослідження на гривнях виявили мікроорганізми, що провокують туберкульоз, сибірську виразку, пневмонію і багато грибкових захворювань.

"Ми очікували, що гроші виявляться брудними, але не могли уявити, що настільки", - зазначила завкафедрою Катерина Гаркава.

У свою чергу, в НБУ вважають купюри не такими вже і брудними і вказують, що при їх виготовленні використовують антисептики. "Думки фахівців про шкоду, яку можуть заподіяти гроші, різняться... Але при виготовленні паперової основи українських банкнот використовуються і такі хімікати, які в тій чи іншій мірі є антисептиками і залишаються в структурі паперу", - пояснили виданню у регуляторі, зазначивши, що подробиці виготовлення грошей - банківська таємниця.

Проте в Нацбанку запевнили, що вивчають міжнародний досвід знезараження купюр. У свою чергу, радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ не думає, що на знезараження грошей варто витрачати кошти - адже ще ніхто не довів, що та чи інша людина заразилася від купюри.

Газета зазначає, що, наприклад, в банках США, Франції та Німеччини процедура знезараження грошей стала стандартом. Купюри там обробляють озоном, ультрафіолетом або ж нагрівають їх до високої температури, знищуючи хвороботворні мікроорганізми.

Крім того, видання провело і популярне в розвинених країнах світу дослідження грошей на наркотики. Приміром, такий аналіз у США показав, що на 90% всіх доларів (найчастіше на $1) є сліди кокаїну. Для дослідження відібрали 11 купюр, номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 гривень, $ 100 і 50 євро, спеціально отриманих в нічних клубах і розважальних закладах Києва. Тим не менш, на поданих купюрах слідів психотропних та наркотичних речовин не знайшли.

Джерело: korrespondent.net
Теги: аналіз, туберкульоз, виразка, інфекція, дослідження, гривня, хвороба


Читайте також:
Коментарі
avatar