Давньоєгипетська статуетка налякала британців (ВІДЕО)
25.06.2013 13:06
У одному з британських музеїв 25-сантиметрова давньоєгипетська статуетка, що стоїть у скляній шафі, поступово відвертається від глядачів, і працівникам музею доводиться її щоразу повертати назад.

Ті, хто любить оповідання про духів, що мешкають у єгипетських пірамідах, і мумій, що пересуваються, може вважати таємницю 4000-річної святині найдивнішою річчю у світі єгиптології за останні десятиліття.

Повільне обертання статуетки, яка була підношенням богу Озірісу, на 180 градусів - зняли на плівку. На думку 29-річного куратора музею Прайса Кемпбела, пояснення цього явища слід шукати в магічній силі цієї статуетки. За словами Кемпбела, коли він вперше помітив, що статуетка повернулася, то спробував поставити її у початкове положення. Однак наступного дня явище повторилося. У Стародавньому Єгипті вважалося, що у випадку руйнування мумії статуетка може стати альтернативною посудиною для душі. Можливо, вона рухається саме тому, каже Прайс.

Створену приблизно в 1800 році до нашої ери статую подарували музею у 1933 році, і донедавна вона була абсолютно нерухомою. Зараз Прайс і його колеги намагаються знайти причину такої дивної поведінки експонату. На записаному ними відео видно, як статуетка обертається і повертається на 180 градусів. Обертання відбувається у світлий час доби, і при цьому статуя ніколи не повертається більше, ніж на 180 градусів.

Менш схильні до фантазій науковці, зокрема і професор-фізик Браян Кокс, мають більш приземлене пояснення цього феномена. Він припустив, що коливання, викликані проходженням відвідувачів по залу, призводять до того, що статуетка обертається на скляній полиці. Прайс таку теорію спростовує, заявляючи, що статуетка завжди стояла на скляній полиці, але обертатися почала тільки недавно.

Джерело: Gazeta.ua http://youtu.be/L0InpgUPOq0

Теги: Єгипет, статуетка, великобританія, мумія, ццікаво


Читайте також:
Коментарі
avatar