У космос полетить японський робот (ВІДЕО)
29.06.2013 14:58
Японія відрядить у космос робота: автори розробки кажуть, що таким чином прагнуть розважити астронавтів, які працюють на Міжнародній космічній станції.

Робот вміє підтримувати розмову, а його спеціальне програмне забезпечення дозволяє працювати в умовах невагомості.

У серпні на Міжнародну космічну станцію вирушить робот Кіробо. Вчені кажуть: він допомагатиме астронавтам боротися зі стресами. Програмне забезпечення дозволяє роботу підтримувати бесіду, розпізнавати обличчя і навіть емоції співрозмовника.

Автори розробки також зауважують, що роботи на кшталт Кіробо мають особливу місію – стати другом для людини, яка змушена жити в суспільстві, де персоналізоване спілкування втрачає свої позиції.

«Я прагну створити світ, у якому люди і роботи мирно співіснуватимуть. Разом із командиром Вакатою, я як робот-астронавт проводитиму комунікативні експерименти. Для мене це – маленький крок, однак для всього світу роботів – це цілий прорив», – розповів сам Кіробо під час презентації.

На Міжнародній космічній станції робот чекатиме на японського астронавта Коїчі Вакату, який вирушить на МКС у листопаді-грудні. Причина: робот поки що говорить лише японською. Однак до прибуття астронавта Кіробо побесідує з космічно адміністрацію на Землі – для перевірки справності.

Вага Кіробо – один кілограм, висота – 34 сантиметри. Зовні він схожий на героя японської анімації. Кіробо має двійника – майже ідентичну модель, однак не пристосовану до роботи у космосі.

Джерело: http://vgolos.com.ua/
Теги: космос, робот, Японія


Читайте також:
Коментарі
avatar