Українських заробітчан звільнять від сплати податку?
09.07.2013 13:50
У Раді зареєстровано законопроект про скасування податку на грошові перекази з-за кордону.

Заробітчани Трудовим мігрантам можуть скасувати податок на доходи. Депутати пропонують скасувати податок на грошові перекази з-за кордону, за умови, що громадянин отримує гроші від близьких родичів.

15 народних депутатів від фракцій "Батьківщина" та УДАР внесли відповідний законопроект в Раду.

Зокрема, парламентарії хочуть внести зміни в Податковий кодекс і встановити нульову ставку для платників податків, які отримали дохід з-за кордону від членів сім'ї першого ступеня споріднення, опікунів чи піклувальників або в подарунок за договором дарування.

На сьогоднішній день, такі кошти перераховуються в гривні, включаються в загальний річний дохід платника податку і оподатковуються 15%-м податком. При цьому з середньомісячного доходу в розмірі, що перевищує десять мінімальних зарплат, стягується ставка 17%.

"Люди, які легально працюють за кордоном і пересилають кошти в Україну, не повинні платити другий податок ще й тут",- каже співавтор проекту Андрій Парубій ("Батьківщина").

Депутати вважають, що подвійне оподаткування іноземних доходів заохочує нелегальний ринок переказів.

"Якщо не звільнити від оподаткування кошти трудових мігрантів, гроші через кордон будуть передавати з водіями, недбайливими митниками та іншими шахраями", - додав співавтор документа Ярослав Дубневич (УДАР).

У Міністерстві доходів і зборів заявили, що спочатку документ має пройти експертну оцінку. "Законопроект має бути розглянутий у профільному комітеті, а потім надісланий до нас на експертну оцінку. Ми користуємося нормами Податкового кодексу. До тих пір поки норму про оподаткування іноземного доходу не скасують, ми будемо її виконувати", - заявив заступник начальника прес-служби відомства Андрій Соколов.

Згідно з інформацією Міністерства соціальної політики, з 2010 по 2012 рік за кордоном працювали 1,2 млн українців. Зазначимо, раніше Міністерство доходів і зборів планувало посилити контроль за сплатою податку з закордонних переказів фізосіб.

Джерело: ТСН Фото: http://ilife-news.com/

Теги: оподаткування, податок, заробітчани


Читайте також:
Коментарі
avatar