В Україні поширюється рух російськомовних бандерівців
15.07.2013 18:42
Вже в шести великих містах України створилися осередки РУН - російськомовних українських націоналістів.

Хоча громадську організацію з такою назвою тільки створюють, засновник руху - 45-річний киянин Сергій Замілюхін - впевнено обґрунтовує не тільки потребу в такій течії, а й її перспективи.

"Все ж таки, первинне - не мова, а нація", - стверджує він, маючи на увазі, що коли українці всіх регіонів відчують себе єдиним народом, то до рідної мови все одно неминуче прийдуть.

Свою діяльність східняки-націоналісти почали з просвітництва в районних і обласних центрах Південно-Східної України. Згуртувались однодумці в соцмережній спільноті, а вихід в реал стався торік, коли "Російськомовні українські націоналісти" у "Вконтакті" назбирали 2000 членів.

"Адміни групи придумали на Покрову, 14 жовтня, надрукувати листівку "Розкажи правду об УПА" для роздачі на південному сході. На ній зобразили маму над дитиною і 10 тез, які розвінчують радянські міфи. Що УПА не має стосунку до фашизму, що Шухевич не нагороджений німецьким хрестом. Ми добряче, 10000 листівок по 16 містах роздали. По невеликих теж - Маріуполь, Жовті Води. То був перший вихід в реал, з нагоди 70-річчя УПА. Піднесені ним, у листопаді ми в Харкові зустрілися і вирішили вибудовувати організацію. Є вже люди в Донецьку, Запоріжжі, Луганську, Дніпропетровську, Києві", - розповідає Сергій Замілюхін.

Хоч він і вважає, що про український націоналізм південному сходу треба розповідати мовою південного сходу, теперішню російськомовність називає наслідком трагічних для України подій і визнає, що це негативне і штучне явище. Тому наголошує, що рідна для російськомовних українців усе одно - українська:

"Росія міцно вбила в голову преславну думку, що рідна мова - та, з якою народився. Але історія нашої асиміляції не дозволяє стверджувати, що мова, яку чув змалку, тобі рідна. Для зрусифікованого українця російська - не більше, як мова, з якою він народився, бо її нав'язали його предкам. А рідна - мова його нації", - запевняє головний "рунівець".

Однак, Замілутін проти різких дій у мовному питанні. Каже, що тиск на російськомовних ні мові, ні державі користі не принесе, натомість найкращий перший крок для органічного повернення на східні землі української мови, за його словами, - для початку донести її мешканцям розуміння, що їхня батьківщина - Україна, а мова - українська:

"Бо назвавши російську рідною, за якесь покоління назвуться і російським народом. І Кремль казатиме, що "в Украине русских ущемляют". Яких русских, коли з 45% російськомовних мешканців України, 60% є українцями? Етнічних росіян в Україні 10 років тому було всього 17%. Наступний перепис може засвідчити, що їх іще менше", - передбачає націоналіст, і застерігає, що теперішня українська влада всіляко відтягує проведення перепису й разом з тим готується сфальшувати його підсумки, щоб показати більшу кількість росіян, ніж є насправді.

Відтак, російськомовність серед патріотів і націоналістів Замілютін називає вимушеним і тимчасовим явищем. За його переконаннями, РУН - перехідний етап до свідомої і в подальшому - україномовної України.

Керівник спільноти розповів, що в мережах і надалі додається по півтисячі нових прихильників щомісяця, частина з яких долучається до організаційних питань і в реальному житті.

У спільноті розміщені макети роздаткових матеріалів, листівки та "принципи РУН", останній пункт яких гласить: "Політичні чи громадські організації, що звинувачують українських націоналістів в антисемітизмі, шовінізмі та ксенофобії, є вороже налаштовані до української нації й України загалом".


На віче української опозиції 18 травня 2012 року. На передньому плані - засновник РУН Сергій Замілюхін.

"Для когось ми агенти Москви, спотворюємо націоналістичний рух. Але уявіть собі, знаходить нас людина, яка фактично мислить себе націоналістом, а йому відповідаємо: "Іди, спершу мову вивчи, тоді спробуєш до нас долучитися". Чи має час Україна чекати на таких?, - запитує киянин і додає, що в останній час критики в їхню сторону трохи поменшало.

"Якщо рух РУН розглядати з погляду того, що він поєднує в собі риси сходу України (бо російськомовні) й заходу (де націоналізму більше), то ми є символом об'єднання. І якщо це пустити у правильному напрямку й не наламати дров, то рух матиме успіх як велика об'єднавча сила", - вірить керівник.

Джерело: Gazeta.ua
Теги: Бандера, мова, націоналізм, нація, рун


Читайте також:
Коментарі
avatar