Відбулась нарада щодо відзначення сторіччя встановлення у Винниках пам'ятника Шевченка
24.07.2013 18:29
У вівторок, 23 липня цього року, у Львівській облраді відбулася розширена нарада щодо відзначення сторіччя встановлення у Винниках пам‘ятника Т.Шевченка, який виявився першим на території Західної України.

Нараду провів заступник голови облради Василь Пісний, у ній, окрім представників Львова, взяли участь секретар ради Винниківської міської ради Богдан Голіян, члени винниківської «Просвіти» Любомир Білоус і Мирон Бобко.

Присутні обговорили всі аспекти підготовки до відзначення цієї вікопомної дати. Зокрема, було підтверджено, що на відзначення ювілею з обласного бюджету виділять 149 тисяч гривень. Із них – на облаштування прилеглої території до пам‘ятника та благоустрою – 97 тисяч гривень. Решту – на святкові заходи, підготовку друкованої продукції на цю тематику, концерт тощо.

Наступна нарада щодо цього питання відбудеться вже у серпні, її точну дату узгодять пізніше.

Нагадуємо, що урочисте відкриття пам‘ятника Т.Шевченка у Винниках відбулося 28 вересня 1913 року, коли наш край був ще складовою частиною великої Австро-Угорської імперії. Автором пам‘ятника був архітектор Олександр Лушпинський, а виконали його в майстерні Яворського.

Джерело: http://vynnyky.in.ua/ Фото: http://vinnikiplus.in.ua/

Теги: пам'ятник, річниця, тарас Шевченко


Читайте також:
Коментарі
avatar