Ввозити техніку з-за кордону стане простіше
26.07.2013 11:19
Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), схвалила проект переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних приладів, для ввезення яких не потрібні дозволи.

Про це повідомляє , прес-служба регулятора.

«Новий перелік сприятиме збільшенню кількості обладнання, зменшить витрати на ввезення техніки», – йдеться у повідомленні.

Схвалений НКРЗІ документ стосується не великих імпортерів, а радіоелектроніки, яку громадяни ввозять для особистих потреб. Відповідно до чинної редакції переліку, прийнятої в лютому 2010 року, без дозволу, зокрема, можна ввезти два мобільних телефони, два ноутбуки з модулями WiMAX, Wi-Fi або Bluetooth, дві бездротових гарнітури, два GPS-навігатора, чотири бездротових модему, чотири дитячих рації, десять радіомікрофонів та інше. «Створюються нові пристрої, і перелік доводиться розширювати», – пояснюють у НКРЗІ.

У новому переліку НКРЗІ, зокрема, пропонує дозволити громадянам ввезення бездротових моніторів, принтерів, клавіатур та інших засобів введення, аудіо-та відео-програвачів, 3D-окулярів, фото-та відеокамер, фотоспалахів (до 4 штук), а також планшетних ПК, електронних книг, комунікаторів і записних книжок (до 2 штук). Крім того, комісія повністю скасувала дозвіл на ввезення мікрохвильових печей, електровимикачі на радіоуправлінні, магнітно-резонансних томографів і ще цілого ряду медичної апаратури. У цілому перелік розширений на 11 позицій, регулятор також підвищив допустиму потужність ввозяться Wi-Fi-пристроїв з 100 мВт до 200 мВт.

Українці, які ввозять техніку з-за кордону у власних потребах або замовляють її в іноземних інтернет-магазинах, нечасто звертаються за дозволами в держпідприємство «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), вважає координатор комітету побутової електротехніки «Європейської бізнес асоціації» Вікторія Кулікова. «Митниця такі документи, як правило, не перевіряє, – пояснює вона. – Тому розширення списку виглядає як вельми умовна лібералізація з боку НКРЗІ». Джерело: http://zik.ua/

Теги: кордон, Електротехніка, митниця


Читайте також:
Коментарі
avatar