«Веселі канікули з Богом-2013» (ФОТО)
07.08.2013 17:54
Винниківські діти шостий рік поспіль мали можливість урізноманітнити канікули у духовно-відпочинковому таборі «Веселі канікули з Богом», який знову організували у Салезіянському монастирі-ораторії св. Івана Боско (УГКЦ, Винники).Наведіть курсор на нижню частину вікна, щоб управляти слайд-шоу

Початку літнього табору з терпінням чекали і наймолодші винниківчани, і батьки, які протягом цих років переконалися в належній організації табору Салезіанським згромадженням, яке дбає не тільки про цікаве дозвілля молоді, а й закладає фундамент для їхнього життя.

Цьогоріч з 15 до 27 липня спільнота св. Івана Боско (кандидатський дім) опікувалася понад 400 дітьми, які на канікулах залишилися удома! До речі, 148 із них прийшли на «Веселі канікули» вперше. Записалися не тільки школярі з Винник, а й зі сіл, що розташовані поряд з нашим містом.

Така популярність табору пояснюється змістовністю відпочинку, щирістю, відповідальністю, небайдужістю людей, які взялися за його проведення, адже діяльність літнього табору салезіани здійснюють відповідно до системи виховання св.Івана Боско – педагогіки добра.

Допомагали салезіянам майже сорок аніматорів і помічників аніматорів з Винник і кілька з Тернополя. До слова, щоб стати аніматором треба навчатися у школі аніматорів при ораторії Покрови. Чотири етапи навчання передбачають ознайомлення з педагогікою, ігрологією та ін. дисциплінами. Винниківським аніматорам та їхнім помічникам від 14 до 18 років, але вони вже відчули на собі й передають іншим вогник віри, добра, знають, як зацікавити дітей і підлітків змістовним відпочинком.

Під час «Веселих канікул» щодня служилася Служба Божа (за здоров’я, за упокій). Підтримати діяльність табору можна було своєю пожертвою в капличці, помолившись і вписавши імена на Службу Божу.

«Я дуже тішуся, що «Веселі канікули» стали місцем єдності людей різних конфесій, – розповів настоятель спільноти св. Боско (Винники) – о. Андрій Платош. – У першу чергу ми брали до уваги уподобання дітей, намагалися запропонувати їм цікавий і водночас корисний відпочинок.

Щодня аніматори показували дітям один епізод із життя Закхея – багато митника, який змінився після зустрічі з Ісусом Христом. Він так хотів зустрітися з Ним, що заліз на дерево, очікуючи наближення Христа. Ісус Христос звернувся до митника на ім’я, кажучи, щоб швидко злазив і йшов додому, бо Він, Христос, хоче прийти у його домівку: «Я хочу бути в твоєму домі». У результаті зустрічі Закхей змінився: почав дбати про своє спасіння, що стало займати перше місце в його житті. Провідними фразами протягом табору були наступні: «Сьогодні маю бути в твоєму домі» (Лк 19,5), «Кожен, хто живе і вірує в мене – житиме вічно!» (Ів 11, 25-26).

Тем для катехизації обрали чимало: «Створені на образ і подобу Божу – покликані до богоподібності», «Дари Святого духа», «Плоди Святого Духа», «Людське серце», «Головні гріхи і протилежні їм чесноти», «Молитва – розмова з Богом», «Життя чеснотами», «Молитва Вірую (мова віри). 2013 рік – рік віри» та багато інших».

Усі вікові групи по черзі здійснили молитовну прощу до Крехова, екскурсію на Чортові скелі, де для них організували пікнік, під час якого смажили ковбаски.

Задоволенню дітей не було меж під час ігор з водою, екстрім-парку, квестів, спортивних забав.

В останній день «Веселих канікул» велика громада провела заключний концерт, на який прийшли батьки, гості, отець Петро Паньків (УГКЦ), отець Василь Петрик (УАПЦ), поєднавши молитву, пісні, танці, ігри. На завершення дітей пригостили солодощами і щиро запросили на наступні «Веселі канікули з Богом».

Лариса Кубська, vynnyky.in.ua

Фото: Христина Войтович
Теги: діти, табір, селезіяни, веселі канікули


Читайте також:
Коментарі
avatar