Восени магнітні полюси Сонця поміняються місцями
07.08.2013 19:40
Магнітні полюси Сонця незабаром поміняються місцями. Як повідомили в NASA, таке явище відбувається кожні 11 років, у момент, коли зірка перебуває на піку своєї активності.

Науковці Стенфордського університету США запевняють, що причин для паніки немає. Зміна полюсів відбудеться приблизно через чотири місяці і вплине на всю Сонячну систему.

Активність світила підпорядковується 11-річними циклам, в періоди максимуму на Сонці значно частіше відбуваються спалахи, з’являються корональні діри і викиди плазми, які стають причиною магнітних бур на Землі.

На піку сонячної активності зазвичай відбувається переполюсування сонячного магнітного поля – північний і південний магнітні полюси міняються місцями. Астрофізики кажуть, що зміна полярності – нормальний процес. Дані з сонячних обсерваторій показують, що півкулі Сонця рухаються до цього переключення не одночасно – північний полюс вже проявляє ознаки готовності, південний – наздоганяє його.

Одинадцятирічним цикл називають умовно: його довжина в XVIII-XX століттях змінювалася від 7 до 17 років, а в XX столітті в середньому була ближче до 10,5 року.

Після того як північний і південний полюси магнітного поля Сонця поміняються місцями, почнеться друга половина 24-го циклу життєдіяльності зірки, який відлічується з січня 2009 року.

Нагадаємо, науковці попереджали про сильні магнітні бурі в серпні. У періоди підвищеної сонячної активності медики радять не тільки обмежити свою активність, стежити за тиском і носити з собою пігулки. Також варто відмовитися від кави і гострої їжі. Джерело: http://zik.ua/

Теги: nasa, магнітні бурі, сонце


Читайте також:
Коментарі
avatar