У Львові знайшли унікальну 500-літню писанку
08.08.2013, 11:56
Львівським археологам під час вибору водозбірника на вул. Шевській, у центрі Львові вдалось знайти унікальну писанку. Знахідку виявили на глибині 5,5 метрів у водозбірнику, який датують XV–XVI ст.

Про це повідомляє zik.ua, посилаючись на інформацію прес-служби НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

За словами молодшого наукового співробітника НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Остапа Лазурка, раніше львівським археологам не вдавалось знайти таких давніх писанок на шкарлупі.

«Раніше знаходили давньоруські писанки ХІІ-ХІІІ ст., зокрема, у Жидачеві на Львівщині та у Хрінниках на Волині, але вони були керамічними. Ця ж писанка зроблена на шкарлупі, ймовірно, гусячого яйця. І вона дуже добре збереглась – приблизно на 80-90%», – розповів Остап Лазурко.

Науковці припускають, що це може бути найдавніша така писанка не лише у Львові, але й в Україні. Після опрацювання та консервації знахідки, вирішуватимуть, у який музей передати цінний артефакт.

Свіжі новини сайту Винники Plus можна переглянути тут.

Категорія: Львів | Теги: археолог, археологія, знахідка, писанка

Якщо у Вас виникли якісь питання, або у Вас виникло бажання висловитись з приводу даної статті, то Ви можете залишити свій коментар внизу сторінки.
Читайте також:

Всього коментарів: 0
avatar

RedTram
Loading...