Кількість смартфонів до 2017 року перевищить кількість жителів
09.08.2013 15:59
Проникнення мобільних телефонів на ринки країн, що розвиваються, до 2017-го зросте з 83,6% минулого року до 103,8%.

Про це наголошується в глобальному звіті Citigroup Вплив насичення смартфонами розвинених ринків, пише korrespondent.net.

Експерти відзначають, що ринки, що розвиваються, зараз є більш перспективними для виробників мобільних пристроїв, ніж перенасичені гаджетами розвинені країни, де вже в 2012-му проникнення стільникових телефонів оцінювалося в 142%. "Ми характеризуємо розвинені країни як ринки, де користувачі не купують телефони вперше, а замінюють наявні", - йдеться у звіті. Згідно з ним, у світовому масштабі проникнення мобільних до 2017-го має зрости з 98,5% минулого року до 113%.

Число активованих смартфонів у світі все ще поступається чисельності населення. Citi оцінює їх проникнення у 75-80% у розвинених країнах і 30% - у країнах, що розвиваються. Проте прибутки виробників перебувають під загрозою. Адже насичення ринку, поява недорогих пристроїв з відмінними технічними характеристиками, зростання цін на компоненти і вимушене прискорення продуктових циклів збивають середню відпускну ціну смартфонів.

Виробникам смартфонів загрожує й інша проблема - обмежена можливість інтегрувати функціонал інших мобільних пристроїв (наприклад, камери, навігатора, диктофона). Аналітики Citi також відзначають, що корисність нових функцій у мобільних пристроях, які виробники характеризують як інновації, наближається до нуля. На їхню думку, для ефективного використання смартфона процесору достатньо і чотирьох ядер, а гонка за зростанням роздільної здатності екранів безглузда, адже на певному рівні людське око просто перестає бачити різницю.

"Ринок, що досягає насичення, падіння середньої ціни і обмежені можливості для інновацій дозволяють очікувати зниження маржинальності топових виробників", - вказується в звіті. Експерти знизили рекомендації щодо акцій Apple, а також постачальників компонентів Broadcom і Qualcomm до "нейтральних". Власникам акцій BlackBerry і Nokia рекомендують від них позбавлятися. Водночас азіатські виробники Sony, Samsung, Panasonic і Toshiba краще пристосовуються до нових бізнес-умов, вважають у Citi, рекомендуючи купувати їхні акції.

Раніше повідомлялося, що п'ятірка китайських вендорів контролює близько 20% від світового ринку смартфонів. Загальносвітові лідери галузі, Samsung і Apple, змогли збільшити поставки на 55% і 20%, але їх ринкові частки знизилися під тиском китайських Lenovo, Yulong, Huawei, ZTE і Xiaomi. Фото: http://vinnikiplus.in.ua/

Теги: телефон, смартфон


Читайте також:
Коментарі
avatar