МЗС вимагає від Росії пояснень щодо загибелі українських рибалок (ВІДЕО)
30.08.2013 19:25
Міністр закордонних справ України Леонід Кожара направив листа міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову з проханням дати оцінку діям російських прикордонників під час інциденту в Азовському морі, коли загинуло четверо українських рибалок.

"Наше занепокоєння викликає тривала відсутність належної реакції російської сторони на дії співробітників Прикордонної служби ФСБ Російської Федерації, зокрема, певні питання виникають з приводу адекватності застосованих ними заходів", - йдеться у листі міністра.

Кожара наголосив, що українська сторона розраховує на проведення об’єктивного і всестороннього розслідування всіх обставин трагедії.

"На думку української сторони, встановленню істини і недопущенню схожих трагедій у майбутньому, безсумнівно, сприяла б участь у цьому процесі українських компетентних органів. Пропоную провести найближчим часом консультації з консульсько-правової проблематики на чолі з керівниками профільних департаментів наших міністерств", - сказав Кожара.

Міністр також занепокоєний тим, що Росія не повертає в Україну постраждалого в інциденті Олександра Федоровича, оскільки проти нього висунули обвинувачення.

"Українська сторона готова забезпечити проведення необхідних слідчих дій з Федоровичем на території України, згідно з чинними між нашими країнами міжнародними договорами", - йдеться у листі.


Теги: Кожара, інцидент, міністр, МЗС


Читайте також:
Коментарі
avatar