Президент України рішуче розвернувся до ЄС передом, а до МС - тилом
07.09.2013 21:15
Під час зустрічі з фракцією Партії регіонів 4 вересня Президент Віктор Янукович звинуватив російських партнерів у порушенні цілого ряду домовленостей і оголосив, що вибір зроблено: асоціація з ЄС.

Янукович повідомив, що щоранку він починає з молитви, в якій просить, щоб Бог дав йому терпіння й витримки для спілкування зі стратегічним сусідом.

"Поскаржившись на невиконання взятих на себе російською стороною зобов'язань, порушення домовленостей і прагнення принизити і задавити, Янукович підкреслив, що таким чином його візаві в Кремлі і Газпромі завдають образи не просто Президенту, але всій Україні", - повідомляє видання.

За словами джерел видання, Янукович нагадав, що під час узгодження Харківських угод російська сторона на найвищому рівні пообіцяла, що частиною досягнутих домовленостей стане зміна формули ціни газу, який продається Газпромом в Україну, але згодом росіяни своєї обіцянки не дотрималися.

Крім того, як розповів Президент, під час переговорів у Москві Янукович представив своїм візаві інформацію про ціни, за якими Газпром продає газ Німеччині, Італії, Австрії та ряду інших держав. У той час як Україні він обходився в 430 дол за тис. кубів (це вже з урахуванням відмінусованих 100 дол плати за оренду баз Чорноморським флотом Росії в Криму), ці країн платили від 360 до 380 дол за тис. кубометрів.

"Привівши ще ряд прикладів, Янукович зробив висновок про те, що партнерського і шанобливого ставлення північного сусіда до України очікувати не доводиться. Тому його рішення на користь європейського вектора безальтернативне", - повідомляє видання.

За словами присутніх на зустрічі у Зоряному, Президент оцінив товарообіг між двома країнами в 62 млрд. При цьому він допустив, що якщо Москва не відмовиться від свого плану тиску на Україну , то обсяг товарообігу може скоротитися в два рази. Саме тому, підкреслив Янукович, одним з наших вимог до підписання брюссельського документа, є відкриття ринків європейських країн для українських виробників, що повинно, на перших порах, якщо не компенсувати, то пом'якшити падіння торгової активності з Росією, передає ZN.UA.

Раніше повідомлялося, що Корреспондент з'ясував, чому Янукович перетворився з проросійського політика в євроінтегратора . Як пише видання, ще вчора проросійський, сьогодні Янукович всупереч голосу Москви змінює політичний вектор і стає мотором євроінтеграції України.

Як відзначає видання, з 2010 року Україна тупцювала між Москвою та Брюсселем, між Європейським союзом та Митним союзом. Зараз, пише Корреспондент, Президент України вперше в своїй біографії рішуче розвернувся до ЄС передом, а до МС - тилом.

Виступаючи на відкритті сесії Верховної Ради, Янукович відкинув всякі метафори і фразеологізми, вимагаючи прийняти закони, які дозволять на вільнюському саміті підписати Угоду про асоціацію й розширену угоду про Зону вільної торгівлі з ЄС. Джерело: http://korrespondent.net/
Фото: http://zn.ua/

Теги: Янукович, Росія, ЄС, асоціація


Читайте також:
Коментарі
avatar