Львівська податкова роз'яснила питання податкових пільг та готівкових розрахунків
19.09.2013 14:01
ДПІ у Личаківському районі міста Львова ГУ Міндоходів у Львівській області проводить роз’яснювальну роботу щодо окремих питань фінансово-податкових операцій.

В який термін видається торговий патент?

Відповідно до п.п.267.4.3 ст.267 Податкового кодексу України, торговий патент видається особисто фізичній особі - підприємцю або особі, уповноваженій юридичною особою, під підпис у триденний термін з дня подання заявки. Датою придбання торгового патенту є зазначена в ньому дата.

Чи може підприємець на спрощеній системі оподаткування отримати дублікат свідоцтва платника єдиного податку у разі його зіпсуття?

Відповідно до п.299.1 ст.299 Податкового кодексу України свідоцтво платника єдиного податку видається суб’єкту господарювання, який подав до контролюючого органу заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.

Бланк свідоцтва платника єдиного податку є документом суворого обліку.
Згідно із п.299.7 ст.299 Податкового кодексу України у разі втрати або зіпсуття свідоцтва платника єдиного податку такому платнику видається дублікат свідоцтва в порядку, встановленому цією статтею для видачі свідоцтва платника єдиного податку.

Свідоцтво платника єдиного податку видається контролюючим органом безоплатно протягом 10 календарних днів з дня подання суб’єктом господарювання заяви (п.299.5 ст.299 Податкового кодексу України).

Враховуючи вищенаведене, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, у разі втрати або зіпсуття свідоцтва платника єдиного податку має право отримати дублікат даного свідоцтва протягом 10 календарних днів на підставі письмової заяви, що складається в довільній формі, та подається до органу доходів і зборів за місцем податкової адреси фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.

Чи можна скористатися правом на податкову знижку, якщо не збережено квитанції про оплату вартості навчання дитини у цьому закладі?

Оскільки відповідно до п.п.166.2.1 ст.166 Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, довідка з вищого навчального закладу про те, що на рахунок цього закладу надійшли кошти на навчання певного студента, не є платіжним документом.

Тому для одержання податкової знижки слід пред’явити органу доходів і зборів виключно зазначені в Податковому кодексі документи, зокрема квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, копії договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця.

Яку соціальну пільгу може отримати мати двох неповнолітніх дітей?

Мати двох дітей може претендувати на податкову соціальну пільгу за пп.169.1.2 ПКУ: 100% загальної пільги (у 2013 році – 573,50 грн.) у розрахунку на кожну дитину до 18 років, тобто в сумі – 1147 грн. Застосовувати її дозволено, якщо працівник подасть заяву на застосування такої пільги та підтвердні документи ( копії свідоцтв про народження дітей) та за умови , що його місячна зарплата не перевищує загального ліміту, збільшеного кратно до кількості дітей, тобто для 2013 року 3220 грн. (1610 х 2 дітей). Такий розрахунок граничної величини передбачено абзацом 2 пп. 169.4.1 ПКУ.

Зверніть увагу - додаткового надання поряд із пільгою на дітей загальної соціальної пільги безпосередньо на платника податку ПКУ не передбачає.

Які обмеження встановлено щодо розрахунків готівкою з 1 вересня 2013 року?

Постановою Правління Національного банку України від 06.06.2013р. №210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» з 1 вересня 2013р. встановлено наступні обмеження щодо розрахунків готівкою:гранична сума готівкових розрахунків підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишилась незмінною – 10000 грн.;

запроваджено обмеження щодо готівкових розрахунків звичайної фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) – в розмірі 150000 грн.;

запроваджено обмеження щодо розрахунків між звичайними фізичними особами за договорами купівлі-продажу, що підлягають нотаріальному посвідченню – в сумі 150000 грн.

Теги: податкова, розрахунки, пільги

Читайте також:
Коментарі
avatar