Богословська виступила з антиросійською заявою
24.09.2013 15:34
Депутат від української правлячої Партії регіонів Інна Богословська заявила, що газовий контракт з Росією від 2009 року став для республіки «згвалтуванням».

«Оскільки в газовому контракті нас "зґвалтували", то треба було хоча б попросити вибачення за це та змінити умови договору», - заявила Богословська, виступаючи на ток-шоу «Свобода слова» на каналі ICTV. Вона додала, що замість вибачень Україна отримала «недружні заяви», «спроби нас нагнути і змусити жити так, як вони хочуть».

Представниця партії влади також висловила думку, що приєднання до Митного союзу з Росією для України виключено.

Газову угоду, про який йде мова, було укладено в той час, коли урядом керувала Юлія Тимошенко. Договір, укладений строком на 10 років, передбачав, що вартість російського газу для республіки переглядається щоквартально, за формулою, прив'язаною до світових цін на вуглеводні. При цьому поставки вирішено було надалі здійснювати без посередника (цю роль раніше виконувала компанія RosUkrEnergo Дмитра Фірташа).

Пізніше, коли в Україні змінилася влада (до влади прийшли опоненти Тимошенко з Партії регіонів), нове керівництво заявило, що газова угода вкрай невигідно для республіки. Як стверджував зайняв пост президента Віктор Янукович, щорічні переплати за російський газ складають близько чотирьох мільярдів доларів.

В уряді України називали угода «кабальними» і безуспішно намагалися домогтися його перегляду. Російська сторона, як повідомлялося, пропонувала республіці знижки: зокрема, за передачу контролю за українською газотранспортною системою.

На зменшення ціни палива, що поставляється Україна могла б розраховувати і в разі вступу в Митний союз. Однак офіційний Київ від повноцінного членства в цьому об'єднанні відмовився, намагаючись отримати там якийсь особливий статус, який не перешкоджав би курсом на інтеграцію в ЄС. Джерело: http://fakty.ictv.ua/

Теги: Богословсська, Росія, ЄС


Читайте також:
Коментарі
avatar