Вчені знайшли в океані чорні діри
24.09.2013 18:41
Швейцарські вчені вважають, що зуміли знайти ознаки існування чорних дір не тільки в космічному просторі, але і на Землі.

Вчені переконані, що гігантські воронки, які неможливо побачити, існують в реальності і навіть мають строк придатності - один рік, йдеться в доповіді, опублікованій на сайті журналу Fluid Mechanics.

Найбільшою мірою вихори були помічені в південній частині Атлантичного океану. Орієнтуючись на супутникові знімки, вчені прийшли до висновку, що вони засмоктують в себе воду з океану таким же чином, як чорні діри в космосі поглинають світло.

Як виявилося, ці воронки настільки щільно оточені постійно рухомими потоками води, що все, що в них потрапляє: сміття, масло, живі істоти і навіть вода, зникають назавжди.

Вивчаючи цей феномен, професор Джордж Галер, фахівець в галузі нелінійної динаміки з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха, і професор Франциско Берон-Вєра, математичним шляхом ізолювали вихори, що переносять воду, з послідовності супутникових спостережень.

Таким чином, вони визначили межі обертання, які, як з'ясувалося, розташовуються всередині виру. Цей процес завжди викликав труднощі, оскільки воронки у воді занадто стрімкі і переміщуються в хаотичному порядку.

У результаті вчені виявили, що вихор в океані володіє власною "фотонною сферою" або "фотонним колом" згідно з термінологією теорії відносності Ейнштейна, як і чорні діри.

Джерело: ТСН Фото: http://tainy.org.ua/

Теги: океан, воронка, вихор, вчені, чорна діра


Читайте також:
Коментарі
avatar