В Євросоюзі відкрито виступили проти "Газпрому"
04.10.2013 12:25
Вчора у Вільнюсі – столиці головуючої в Євросоюзі Литви – заступник голови Єврокомісії з питань конкуренції Хоакін Альмунія заявив, що в розслідуванні проти "Газпрому" ЄК перейшла до фази підготовки заяви про претензії.

Єврокомісія (ЄК) зважилася відкрито виступити проти "Газпрому". Вчора заступник голови ЄК з питань конкуренції Хоакін Альмунія звинуватив "Газпром" у перешкоджанні вільним постачанням газу між країнами і заявив, що найближчим часом монополія отримає офіційні претензії від комісії. Ці заяви грають на руку Україні в питанні реверсних поставок газу зі Словаччини. "Будь-яка компанія, яка діє в межах нашого єдиного ринку, незалежно від того, де вона базується, повинна грати за правилами", – сказав він.

"Ми підозрюємо, що "Газпром" перешкоджає вільному потоку газу через території держав-членів ЄС та диверсифікації джерел постачань", – заявив Хоакін Альмунія. "Газпром", за словами єврокомісара, також підозрюють у встановленні несправедливих цін на свою продукцію.

Член Єврокомісії зазначив, що розслідування ведеться на підставі скарги Литви, але його охоплення є більш широким і включає Польщу, Чехію, Словаччину, Угорщину та Болгарію.

У прес-службі українського Міненерго проведене Єврокомісією розслідування не коментують. Проте джерело в міністерстві заявило, що рішення ЄК допоможе Україні розблокувати поставки газу, що належить компанії RWE, зі Словаччини.

"Ми сподіваємося, що регулятор змусить "Газпром" і Словаччину відмовитися від практики дискримінації України як учасника Енергоспівтовариства і привести їх політику у відповідність з нормами європейського законодавства, – говорить співрозмовник. – Це дозволить словацькій стороні відкрити реекспорт газу до України".

Джерело: УНІАН
Теги: єврокомісія, ЄС, газ, Газпром


Читайте також:
Коментарі
avatar