Унікальну колекцію спогадів вояків УПА опублікували в Інтернеті
15.10.2013, 14:05
Центр досліджень визвольного руху до 71-ї річниці створення УПА опублікував в Електронному архіві avr.org.ua колекцію спогадів вояків Української повстанської армії, записані в 1944—1950 роках.

Про це повдіомив прес-центр Центру досліджень визвольного руху, - пише Вголос.

Спогади та щоденники відділів УПА передають тогочасну атмосферу життя і боротьби повстанців — від мотивації вступу в армію чи підпілля до характеристик побуту, бойових дій, висвітлення перемог і поразок.

Як розповів історик, директор Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий, спогади учасників збройної боротьби були записані за наказом керівництва підпілля, яке турбувалось про збереення пам’яті про повстанців. В УПА хроніки відділів записували бунчужні.

«Таким чином до нас дійшли цінні документи, які містять чимало цікавої та корисної і для історика, і для пересічного читача інформації. Її характерними рисами є скрупульозність та точність. І хоча у документах є чимало статистичної інформації, вони не позбавлені емоцій та особистих переживань авторів та дуже чітко й яскраво передають дух епох», — розповідає Руслан Забілий.

Ці документи свого часу були конфісковані НКВД, а зараз їхні оригінали зберігаються в Галузевому державному архіві СБУ, а зі сканованими копіями відтепер можна ознайомитись на сайті Електронного архіву визвольного руху за посиланням.

Відкритий у березні 2013 року Електронний архів визвольного руху avr.org.ua є спільним проектом Центру досліджень визвольного руху, Львівського національного університету імені Івана Франка та Національного музею «Тюрма на Лонцького». Сьогодні в Е-архіві доступні копії 11166 документів. Місія проекту — робити минуле доступним.

Фото: http://bandera.lviv.ua/

Свіжі новини сайту Винники Plus можна переглянути тут.

Категорія: Україна | Теги: архів, УПА, Інтернет

Якщо у Вас виникли якісь питання, або у Вас виникло бажання висловитись з приводу даної статті, то Ви можете залишити свій коментар внизу сторінки.
Читайте також:

Всього коментарів: 0
avatar

RedTram
Loading...