У Львові встановлять пам'ятник галичанину, який навчив європейців пити каву
18.10.2013, 20:47
22 жовтня у Львові о 12:00 на площі Данила Галицького встановлять пам'ятний знак галичанину Юрію Кульчицькому, якого вважають рятівником Відня.

"Саме галичанину Кульчицькому Європа завдячує своєю традицією споживання кави. Це, без перебільшення, великий українець, який врятував Відень від турецьких загарбників під час Віденської відсічі у 1683 році. Проте, шанована у Європі, постать Юрія-Франца Кульчицького, досі залишається маловідомою на теренах батьківщини. Пам'ятний знак встановлений лише у рідному селі Кульчиці, що на Самбірщині. Але ж і у Львові є чималі традиції споживання кави. І саме Кульчицькому Львів завдячує справжньому кавовому буму. Тут його пам'ятають та вшановують", - зазначають у мерії.

Ініціатором встановлення пам'ятного знаку виступила фабрика "Галка". Відповідне рішення про встановлення пам'ятного знаку вже погодив Львівський міськвиконком.

До відкриття пам'ятного знаку долучаться і спеціально запрошені високопосадові гості Євросоюзу.

Джерело: Gazeta.ua

Свіжі новини сайту Винники Plus можна переглянути тут.

Категорія: Львів | Теги: пам'ятник, Галичина, Кава, Юрій Кульчицький, Відень

Якщо у Вас виникли якісь питання, або у Вас виникло бажання висловитись з приводу даної статті, то Ви можете залишити свій коментар внизу сторінки.
Читайте також:

Всього коментарів: 0
avatar

RedTram
Loading...