У Росії з дна озера підняли метеорит "Челябінськ" (ВІДЕО)
19.10.2013 10:48
У Челябінській області з дна озера Чебаркуль підняли найбільший уламок метеорита, що впав в регіоні в лютому 2013 року. Операція з підйому уламків проводилася 16 жовтня.

Вага уламка склала близько 570 кілограмів – точні дані отримати не вдалося, оскільки під вагою уламка зламалися ваги. Уламок, при цьому, був пошкоджений під час підйому з дна озера: від нього залишився один великий шматок діаметром близько 80 сантиметрів і кілька дрібних.

«По первинному огляду і характерною для кам’яних метеоритів ознаками можна сказати, що цей уламок є фрагментом метеорита «Челябінськ», – прокоментував знахідку доцент кафедри Челябінського державного університету Сергій Замоздра. На приналежність до небесного тіла, додав він, вказувало характерне розплавлення, іржа і велика кількість вм’ятин.

Всього в ході пошукових робіт, окрім найбільшого уламка, на дні озера виявили чотири фрагменти метеорита вагою від 940 грамів до 4,74 кілограма. Знайдені зразки передали для дослідження присутнім на місці проведення операції вченим.

Метеорит, який відноситься до вугільніх хондритів, увійшов в земну атмосферу над Челябінському 15 лютого 2013 року. Спочатку його маса становила близько 10 тисяч тонн, а діаметр – 17 метрів. Вибух і руйнування метеорита відбулися на висоті в кілька десятків кілометрів. Ударна хвиля від вибуху вибила скло в декількох тисячах будинків у Челябінську і прилеглих населених пунктах.


17 жовтня метеорит був доставлений в Челябінський обласний краєзнавчий музей. Так як космічний прибулець довгий час пролежав під водою, на ньому залишилася велика кількість мулу та піску, тому його першим ділом відмили та очистили. І камінь змінив колір.

Можливо, це не остаточне забарвлення «кам’яного гостя»: співробітники музею повідомили, що камінь ще не просох і очистити його повністю поки не можливо.

Точні розміри уламка 66,6 х88х61 см, вага близько 600 кілограмів. Це найбільший з кам’яних хондритів виду LL5, коли-небудь знайдених в Росії.

У Росії з дна озера підняли метеорит, який у лютому сколихнув весь Челябінськ (ФОТО, ВІДЕО)

Місце для нього виділили серед зразків гірських порід Землі – у нещодавно оновленому розділі геології. Метеорит знаходиться в спеціальній вітрині з укріпленою підставкою. Вчені відзначають, що для нього необхідно створити особливі умови зберігання, так як експонат швидко окислюється.

Радіоактивної небезпеки він не несе: співробітники музею перевірили рівень радіації – дозиметр показав 23 мікрорентген, що в межах норми.

Метеорит вже доступний для відвідувачів, а керівництво музею обіцяє не піднімати ціни на квитки. Джерело: http://vgolos.com.ua/
Фото: http://nr2.ru/

Теги: метеорит, Челябінськ, вчені


Читайте також:
Коментарі
avatar