Міністерство освіти опублікувало нові умови вступу до вишів
30.10.2013 13:45
Міністерство освіти і науки опублікувало оновлений проект Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2014 році.

Як повідомляє прес-служба Міносвіти, 25 жовтня завершилося громадське обговорення попереднього проекту умов. Нова версія документа розміщена на сайті міністерства.

Згідно з оновленим документом, рішення приймальних комісій мають бути оприлюднені на інформаційних стендах та офіційних веб-сайтах вишів «як правило, в день прийняття, але не пізніше наступного дня після прийняття».

З’явилася норма про те, що підготовка фахівців медичного та ветеринарно-медичного спрямування може здійснюватися на основі повної загальної середньої освіти.

Терміни підготовки правил прийому вишами збільшені: якщо раніше навчальний заклад мав затвердити їх до 15 листопада 2013 року, то тепер – до 25 числа. Також змінено терміни визнання в Україні іноземних документів про освіту, цього разу в бік скорочення: якщо раніше на нострифікацію відводився рік, то тепер – від 1 до 4 місяців.

У документі посилено позиції Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Як і раніше, в ній, поряд з іншими даними, має реєструватися заява абітурієнта, причому в його ж присутності. Але тепер виш може цю заяву скасувати – за рішенням приймальної комісії до формування списків рекомендованих до зарахування та за умови допущення технічної помилки, допущеної під час внесення даних до Бази, що має бути підтверджено відповідним актом. При цьому скасована заява вважається неподаною, а факт подачі в ЄДЕБО анулюється.

З нових умов зник пункт про те, що електронні заяви, що надійшли до вишу, обробляються приймальною комісією не пізніше наступного дня. Натомість з’явилося положення про те, що достовірність поданих абітурієнтом даних перевіряється все за тією ж Єдиною базою. Крім того, додано положення про те, що приймальна комісія розглядає заяви та документи вступників, а також приймає рішення про допуск до конкурсного відбору протягом трьох днів після реєстрації в ЄДЕБО.

Також слід відзначити, що з нинішніх правил формування та публікації рейтингових списків виключене положення про необхідність оприлюднення повного списку вступників на веб-сайті вишу – тепер ця інформація гарантована тільки на інформаційних стендах.

Нарешті, головне питання – доля інформаційної системи «Конкурс». Про неї в Умовах прийому згадок як не було, так і немає. Проте п. 23.6, який регламентує питання інформування громадськості про подання заяв на вступ, дещо змінився. Якщо раніше там говорилося, що інформування здійснюється згідно з даними ЄДЕБО, то тепер стверджується, що цей процес буде здійснюватися «інформаційними системами на основі даних, внесених приймальними комісіями в ЄДЕБО».

При цьому в документі є приписка-повідомлення міністерства про те, що «висвітлення конкурсної ситуації може здійснювати організація або установа, яка має відповідний інформаційний ресурс і уклала договір з ДП «Інфоресурс». Джерело: http://zik.ua/

Теги: абітурієнт, освіта, ВНЗ, міносвіти, вступ, екзамен, Іспит


Читайте також:
Коментарі
avatar