ЄС домовляється з МВФ щодо допомоги Україні
01.11.2013 13:36
Європейський союз веде переговори з Міжнародним валютним фондом про надання Україні фінансової допомоги на випадок, якщо країна опиниться під економічним тиском Росії цього року.

Про це повідомляє ZIK, посилаючись на агентство Reuters повідомили європейські чиновники.

Україна має підписати на саміті у Литві 28-29 листопада угоду про вільну торгівлю та про асоціацію з Європейським союзом, якщо виконає умови, в тому числі звільнить із в’язниці колишнього прем’єр-міністра Юлію Тимошенко.

«Рух України у бік ЄС і її віддалення від російської сфери впливу дратує Москву, що загрожує перервати поставки газу своєму сусідові і вимагає, щоб Київ розплатився з боргами», – йдеться у публікації.

На випадок, якщо угода буде підписана, і Кремль матиме намір помститися, ЄС забезпечуватиме Україну природним газом, а також допоможе домовитися з МВФ про термінове фінансування, хоча деякі аналітики сумніваються, що МВФ і Україна можуть подолати свої давні розбіжності.

«МВФ грає дуже важливу роль, і з ним ведуться дискусії про допоміжні дії», – сказав на умовах анонімності високопоставлений представник Євросоюзу.

Інший представник ЄС, безпосередньо задіяний у переговорах по Україні, додав: «Тривають переговори про підтримку з боку МВФ і підписання домовленостей про допоміжні дії».

Голова місії МВФ в Україні сказав, що немає зв’язку між підписанням Україною угоди з ЄС і отриманням допомоги. «Немає зв’язку між можливим підписанням угоди про асоціацію між Україною та ЄС і дискусіями про можливу програму, яку підтримує фонд», – написав Микола Георгієв у повідомленні для агентства Reuters.

Українські чиновники не коментують ролі ЄС, зазначивши, що Україна веде переговори безпосередньо з МВФ.

Також невідомо точно, скільки грошей потрібно Україні, але банкіри й розпорядники активів, знайомі з непростим фінансовим становищем країни, припускають, що сума допоміжного фінансування має скласти від 10 до 15 млрд доларів. Це буде супроводжуватися жорсткими умовами, які раніше вже ставали перешкодою на шляху до серії попередніх кредитних угод між Україною та МВФ.

Однак представники ЄС дали зрозуміти, що МВФ може зробити програму більш гнучкою, з огляду на обставини України. «МВФ, дивлячись у календар, думає про виконання зобов’язань і про певну дорожню карту, замість того, щоб вимагати, щоб усе було виконано завтра, незважаючи на політичні й економічні умови», – сказав представник ЄС.
Теги: Росія, ЄС, МВФ, Україна


Читайте також:
Коментарі
avatar