Діаспора закликає країни Євросоюзу підтримати Угоду про асоціацію
05.11.2013 12:12
Світовий Конгрес Українців (СКУ) разом з українськими громадами діаспори із 40 країн закликав провідників Європейського Союзу підтримати підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною під час Третього саміту Східного партнерства, ідеться на сайті Конгресу.

«Цей саміт стане визначним історичним моментом у відносинах Європи з країнами Східного партнерства та остаточним тестом для політики Східного партнерства ЄС, зокрема тому, що на цьому заході планується підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною», – ідеться у листі, який підписали Президент СКУ Євген Чолій та голови складових організацій СКУ.

«Ця угода дає унікальну можливість для європейської інтеграції інтелектуального капіталу, індустрії, ринку і природних ресурсів України. Гармонійна всесвітня інтеграція 20 мільйонів українців діаспори та їхній цінний внесок у розвиток різних держав, у тому числі й членів ЄС, є переконливим показником величезних потенційних переваг євроінтеграції України до ЄС. Однак зараз ця перспектива перебуває під загрозою через потужні сили в Україні і за її межами, які мають намір перешкодити євроінтеграції України та спрямувати Україну до Митного союзу і Євразійського економічного союзу», – сказано в листі.

У своїй резолюції від 12 вересня 2013 року Європейський Парламент наголосив, що ЄС слід виконати свої зобов’язання та в дусі солідарності з країнами Східного партнерства, включно з Україною, втрутитися і захистити їх від відкритого, тривожного та зростаючого тиску Росії на них.

«Підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною є найбільш ефективною практичною дією, яку б ЄС міг зробити, щоб підтримати Україну як державу-партнера в цей критичний час, – заявив Президент СКУ Євген Чолій. – Це б також підтвердило європейський характер населення України та дало потужний стимул до демократії і соціального прогресу в Україні, стало важливим кроком у подальшій модернізації і європеїзації України та сприяло регіональній безпеці, стабільності і добробуту». Джерело: http://vidia.org/

Теги: асоціація, діаспора, звернення, ЄС


Читайте також:
Коментарі
avatar