Український фрегат відбив атаку піратів на цивільне судно
05.11.2013 17:51
Фрегат «Гетьман Сагайдачний» попередив напад малорозмірного швидкісного плавзасобу на цивільне судно «MANJIN CILD».

Про це повідомили у прес-службі Міністерства оборони України, пише Новий погляд.

В ніч 3 листопада, о 00.31, цивільне судно «MANJIN CILD» звернулося по міжнародному радіоканалу по допомогу до фрегату Військово-Морських Сил Збройних Сил України «Гетьман Сагайдачний», який здійснював друге патрулювання в рамках операції НАТО з протидії піратству на морі «Океанський щит», та повідомило, що їх переслідує малорозмірний швидкісний плавзасіб.

Вахтовий офіцер негайно доповів про це командиру фрегату «Гетьман Сагайдачний» капітану 2 рангу Роману П’ятницькому, який на той час був старшим на головному командному пункті. З цивільним судном підтримувався постійний стільниковий супутниковий зв’язок. Про всі виконані заходи та обстановку операційний офіцер постійно доповідав в режимі он-лайн командиру тактичної групи командору Хенінгу Амундсену.

За сигналом «бойова тривога» особовий склад розрахунку по відбиттю швидкісних малорозмірних засобів був приведений в готовність №1. Силами доглядової команди підсилено оборону корабля від нападу швидкісних плавзасобів, а вертолітний загін під командуванням майора Олександра Сурайкіна в готовність «повна».

Командир національного контингенту контр-адмірал Андрій Тарасов прийняв рішення на захист цивільного судна від малорозмірних швидкісних плавзасобів, які підозрюються в піратстві та розпочати стрімке зближення з судном, яке потребує допомоги.

По УКХ-каналу було попереджено всі судна, які знаходилися у коридорі безпеки Аденської затоки (близько 10 суден). При зближенні фрегату «Гетьман Сагайдачний» з судном «MANJIN CILD» на дистанцію 35 кабельтових, швидкісний плавзасіб припинив переслідування вищезазначеного судна та зник в просторах нічної Аденської затоки.

«Екіпаж корабля був готовий виконати поставлені завдання та надати допомогу цивільному судну. Це перша фактична операція національного контингенту в рамках протидії піратству в районі Африканського рогу», – відзначив командир фрегату «Гетьман Сагайдачний» капітан 2 рангу Роман П’ятницький.
Теги: Гетьман Сагайдачний, ВМС, фрегат, море, Пірати, судно, корабль


Читайте також:
Коментарі
avatar