У Львові визволили рідкісних орлів (відео)
06.11.2013 10:47
У підвалі будинку в центрі Львова екологи та журналісти виявили дев’ять хижих птахів, занесених до Червоної книги. Рідкісних орлів та соколів використовували, аби заробляти на довірливих туристах. Птахів вдалося виявити і врятувати, а їхнім власникам (кілька чоловіків, ймовірно, з Криму), вдалося втекти.Увагу на молодиків з орлами вперше звернула увагу у своєму блозі на ZAXID.NET Ірина Магдиш. Однак реакції від львівської міліції не було. Тож через декілька днів хлопцями у спортивних куртках, що тримали на шнурку хижих птахів, зацікавились журналісти «Нашого репортера».

З’ясувалося, що молодики не лише незаконно утримували рідкісних птахів, а й обманювали людей: без попередження фотографували їх з орлами, а потім вимагали за це гроші. Залежно від кількості кадрів, з туристів могли вимагати і 400 грн. Коли ті, почувши вартість «корму для пташки», відмовлялись платити, пропонуючи стерти фото з камери, це не помагало – туристів обступали кілька міцних молодиків і уже просто вимагали гроші.

Все це відбувалося на очах у міліції – викликаний журналістами «Нашого репортера» патруль постояв за кілька метрів, а далі просто пішов з місця події.

А люди з орлами продовжували свою справу. Вони стояли не лише на Високому замку, а й біля Опери, і на площі Ринок.

Журналісти та екологи, спостерігаючи байдужість міліції, вирішили рятувати птахів самостійно. З’ясували, що всі «комерсанти» після робочого дня збираються на проспекті Свободи, 33. Місцеві мешканці розповіли, що на ніч птахів заносять до підвалу цього ж будинку.

Ввечері активісти, запросивши попередньо представників екологічної інспекції та двох патрульних міліціонерів, прийшли у двір будинку на проспекті Свободи. І хоча підвал був закритий, побачили орлів через вікно – прив’язаних, у бруді та при тьмяному світлі.

За словами сусідів, ключ від підвалу кримчанам передав один з мешканців цього ж будинку . Який, як виявилось, ще й знайомий з патрульним. Слідчо-оперативну групу чекали понад годину, а коли все ж таки відкрили підвал, то знайшли там дев’ять рідкісних орлів.

Птахів передали орнітологам, а власникам за таке утримання птахів людям загрожує кримінальна відповідальність. Максимальне покарання за ст. 299 ККУ (жорстоке поводження з тваринами) може сягнути два роки позбавлення волі. Втім, не зрозуміло, де тепер шукати власників птахів.

Екологи також мають намір звернутися із судовим позовом проти власника підвалу, де утримували птахів.

Своєю чергою, головний міліціонер Львова Сергій Зюбаненко сказав, що в результаті перевірок людей, що використовували птахів для заробітку, вже на сьогодні складено більше 20 протоколів: «Звертатися в міліцію важливо, це дає нам законні підстави проводити необхідні перевірки. Птахи вилучаються, але за рішенням суду їх повертають власникам, а ті знову продовжують їх використовувати. Довести правопорушення складно, власники птахів, щоразу під час перевірок, надають пакет документів, які нібито підтверджують законність їхніх дій. Зараз перевіряються служби, що їх надали. Ми щодня розглядаємо різні варіанти, для того, щоб вирішити питання комплексно». Джерело: http://zaxid.net/

Теги: орел, птах, червона книга, орнітологія, Природа, журналіст


Читайте також:
Коментарі
avatar