Клімат в Україні не змінюється, - синоптики
08.11.2013 16:17
Хоча погода у 2013 році дивує то сніговими бурями наприкінці березня, то рекордно-теплою осінню, синоптики стверджують, що зарано говорити про глобальні кліматичні зміни, які очікують Україну.

Головний синоптик Opogode.ua Наталія Діденко вважає, що встановлення нових температурних рекордів та багато погодних сюрпризів – це ще не підстава для розмов про глобальні кліматичні зміни в України.

«Справді, цьогорічна осінь подарувала кілька цікавих кліматичних фактів, справді, у Києві 28, 29 жовтня та 6 листопада максимальна температура повітря перевищила історичний максимум. Але робити на основі подібних фактів висновки про потепління клімату України я б не поспішала. Перевищення кліматичних рекордів буває практично щороку! А гроза у Львові, наприклад, спостерігалася у 1983 році 19 січня. Але на те вони й рекорди, щоб ще раз підкреслювати кліматичну норму. Рекорди цьогорічної осені не можуть бути підставою для висновків про зміну клімату загалом», – зазначила Наталія Діденко.

Вона також підкреслила, що синоптики зараз не мають достатньо наукових даних, щоб говорити про зміну клімату.

«Регулярні метеоспостереження розпочалися тільки в кінці 19 сторіччя. Всі дані з метеомереж надзвичайно цінні для прогнозу щоденного та оцінки погодних явищ минулого. Проте, щоб робити висновки про глобальні зміни клімату, потрібні сторіччя. Думаю, що майбутні вчені за кілька сторіч зможуть оцінити, чи мінявся саме клімат, а не погода у наш час», – наголосила синоптик.

Наталія Діденко також заспокоїла – зима в Україні таки настане. Вона буде традиційна: із снігопадами, хуртовинами, морозами та відлигами. Джерело: http://vgolos.com.ua/

Теги: Погода, Наталія Діденко, клімат


Читайте також:
Коментарі
avatar