Єврокомісія: До рішення про угоду з ЄС лишився тиждень
10.11.2013 17:03
Європейська комісія, схвалюючи голосування в першому читанні "євроінтеграційних" законопроектів, закликає Україну поквапитися з їх ухваленням у другому читанні та вирішенням ситуації з екс-прем'єром Юлією Тимошенко, оскільки часу залишилося мало: 18 листопада ЄС ухвалить рішення про підписання угоди про асоціацію з Україною.

Про це йдеться у письмовому коментарі представника європейського комісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле Пітера Стано, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Ми вітаємо ухвалення в першому читанні Верховною радою в п'ятницю 8 листопада законопроекту щодо реформування Генеральної прокуратури - значний крок у реформуванні української судової системи і законопроекту про парламентські вибори. Цей прогрес тепер необхідно закріпити якнайшвидшим ухваленням цих двох законів у другому читанні. У цьому контексті ми схвалюємо скликання позачергової парламентської сесії у Верховній Раді наступної середи", - заявив П.Стано.

Крім того, представник Єврокомісії також наголосив на необхідності здійснення "наразі вирішального кроку" для вирішення проблеми Ю.Тимошенко. "Ми повністю підтримуємо зусилля місії Європейського парламенту Пета Кокса та Александра Квасневського для досягнення цієї мети: Їх остаточна доповідь Європейському парламенту матиме вирішальне значення", - додав він.

У цьому зв'язку П.Стано нагадав позицію Брюсселя щодо того, що ЄС залишається відданим підписанню угоди про асоціацію, разом з угодою про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі у Вільнюсі за умови наявності рішучих дій і відчутного прогресу у виконанні умов, закладених у грудневих висновках Ради ЄС. "Вільнюський саміт відбудеться менше ніж за три тижні, і ЄС матиме ухвалити рішення щодо можливого підписання угоди про асоціацію вже на засіданні Ради ЄС з питань закордонних справ 18 листопада. Часу для виконання умов залишається мало", - квапить Київ представник Єврокомісії.
Теги: ЄС, єврокомісія, асоціація


Читайте також:
Коментарі
avatar