В Україні прогнозують подорожчання молочних продуктів
18.11.2013 17:43
До кінця року зростання цін на молочну продукцію та сири в Україні може становити 5-10%. Про це заявив заступник начальника відділу агропромислового комплексу «Держзовнішінформ» Антон Порембський.

«За минулий тиждень (з 7-14 листопада, - ред.) рівень закупівельних цін на молоко сільськогосподарських підприємств зріс до 4,5-4,8 грн за літр, ціни на молоко домогосподарств населення зросли до рівня 2,6-3,2 грн за літр», – говорить експерт.

Порембський зазначив, що мінімальні ціни на сухе знежирене молоко декларуються на рівні 36 тис. грн за тонну (низька якість), тоді як максимальні ціни на якісний товар переступили планку 38,5 тис. грн за тонну.

«Пропозиція українського сухого незбираного молока (СНМ) як і раніше дуже обмежена. Даний товар виробляється лише під конкретні потреби виробника готової продукції. Крім цього, вагомим конкурентом вітчизняному СНМ виступає імпортний товар. Поточний робочий діапазон цін на український СНМ становить 43,5–46 тис. грн за тонну», – сказав експерт.

Крім того, за його словами, найбільше зростання цін спостерігається на сири, попит на які в осінній час зростає. Поточний діапазон цін на найбільш поширені торгові марки сирів (50% жирність) – 57,5-61 тис. грн за тонну.

«До подорожчання молочної продукції привело, в першу чергу, зростання цін на сировину, яке стало наслідком скорочення поголів'я корів у приватних господарствах»,– коментує ситуацію Порембський.

«Враховуючи високі темпи зростання цін на сировину, неминуче подальше підвищення цін на найбільш «молоковживані» молокопродукти. За різними оцінками зростання цін на цільномолочну продукцію та сири до кінця року може становити близько 5-10 %. Але на даному етапі оператори ринку вже відзначають уповільнення темпів зростання цін на цільномолочну продукцію у зв'язку з падінням реалізації», - цитує експерта zaxid.net.
Теги: подорожчання, сир, сметана, Молоко, ціна, молочні продукти


Читайте також:
Коментарі
avatar