В уряді пояснили зупинку підготовки до підписання Угоди з ЄС
21.11.2013 18:08
Підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС зупинено через погіршення торгово-економічних відносин з СНД і падіння виробництва, заявив віце-прем'єр України Юрій Бойко.

"Приймаючи таке важливе з усіх боків рішення, уряд керувався виключно національними інтересами(...). Останні чотири місяці істотно впали обсяги товаровиробництва в країні. Аналіз показав, що це пов'язано зі скороченням торгово-економічних відносин з країнами СНД", - сказав він.

Віце-прем'єр додав, що з серпня Україна щомісяця втрачала 15-20 тис. робочих місць, втрати торгового обороту з серпня по теперішній час склали 30-40 млрд грн.

Представник України в Євразійській економічній комісії (ЄЕК) Віктор Суслов також заявив, що економічна ситуація в Україні після прийняття такого рішення не тільки не погіршиться, а й поліпшиться, адже воно зменшує цілий ряд ризиків. "Не можу не сказати прямо: всі, хто розуміє економічну ситуацію, позицію уряду підтримають", - сказав він.

Суслов вважає, що запропоновані Україною консультації поліпшать відносини з Росією та іншими країнами Митного союзу.

"Російська сторона на час їх проведення не застосовуватиме жодних санкцій і обмежень у торгівлі. Буде знято питання про зміну режиму Зони вільної торгівлі СНД, так званого додатка № 6 до угоди про ЗВТ", - зазначив він.

При цьому чиновника не турбує загроза зриву переговорів з Міжнародним валютним фондом (МВФ) та іншими міжнародними фінансовими організаціями, а також боргові проблеми країни. За його словами, досі Україні вдавалося вирішувати ці проблеми.

"Немає ніякого секрету, що, можливо, велика допомога буде надана з боку країн Митного союзу на цей період, поки не закінчені консультації", - цитує Суслова korrespondent.net.
Теги: Азаров, уряд, кабмін, євроінтеграція, ЄС, асоціація


Читайте також:
Коментарі
avatar