Київ не просив у ЄС економічної допомоги, - єврокомісар
26.11.2013 13:49
З Києва не надходили прохання про компенсатори у випадку підписання угоди про асоціацію, заявив комісар ЄС Штефан Фюле.

Минулого четверга віце-прем'єр Юрій Бойко повідомив, що Київ і Брюссель не змогли узгодити компенсаційний пакет, який допоміг би Україні почати імплементацію УА, нагадує korrespondent.net.

Фюле у свою чергу заявив, що пропозиції від Києва полегшити торговий режим для товаровиробників, які можуть постраждати від блокади з боку Росії після підписання УА: "Наскільки я пам'ятаю, від України було лише два запити. Перший стосується одного виробника специфічної сталі, де вже діють антидемпінгові заходи з боку ЄС. Був також запит щодо одного виробника продовольчої групи, який зіткнувся із претензіями Росії з приводу безпеки продукції (імовірно, йдеться про компанію Roshen - Ъ)".

Також єврокомісар відреагував на заяви про те, що імплементація УА дорого коштуватиме Україні. "В останні дні та години я чув різні суми, наприклад про те, що Україна вимагає суми близько $20 млрд, щоб адаптуватися до європейських стандартів. Це нонсенс! Я не визнаю такі цифри і не розумію, звідки вони взялися!" - заявив Фюле, проте свою оцінку таких витрат давати він не став.

Однак, зазначає видання, у кінцевому підсумку Бойко виявився правий. "Ми усвідомлюємо, якого тиску ззовні зазнає Україна, але ми віримо, що короткострокові мотиви не повинні переважувати довгострокову вигоду від партнерства з ЄС", - зазначено у спільній заяві президентів Єврокомісії та Європейської ради Жозе Мануеля Баррозу та Хермана ван Ромпея.

Представники української влади поки що утримуються від різких заяв. МЗС вчора підтримав рішення Кабміну, заявивши, що Європейський Союз і міжнародні фінансові інститути не приділили належної уваги потребам України в контексті підписання Угоди про ассоціацію. Вчорашні висловлювання чиновників ЄС показують, що Брюссель навряд чи стане надавати Україні будь-які компенсації, пославшись на вигідність УА для Києва. Президент Віктор Янукович в оприлюдненому вчора зверненні до українського народу не дав конкретного коментаря з цього приводу, пообіцявши пояснити все в телевізійному інтерв'ю, яке, як стало відомо, буде записано сьогодні, а вийде в ефір у середу.

Європейці не виключають можливості повернення до підписання договору. "Я знаю про рішення Кабміну (зупинити підготовку до підписання УА). Але я також знаю, що Конституція все одно дає президенту можливість підписати цей договір", - заявив Фюле. Проте, наголошує видання, в бесідах не під запис європейці менш оптимістичні. "Якщо чесно, то я не бачу можливості того, що УА буде підписана у Вільнюсі", - цитує видання високопоставленого європейського дипломата.
Теги: Євросоюз, Штефан Фюле, ЄС, Юрій Бойко, Компенсація


Читайте також:
Коментарі
avatar