Вибрики Януковича приведуть нас в ЄС, - Михайло Басараб
28.11.2013 15:54
Нинішні вибрики Януковича з європейською асоціацією в перспективі найближчого десятиліття можуть закінчитися несподіваною радістю – вступом України до Європейського Союзу.

Він настільки кепсько розізлив нас, європейських та американських політиків, що довга і беззмістовна євроінтеграційна епопея України може набрати дуже виразних форм. Вирішуючи свої шкурні питання, Янукович дуже несподівано надав цій снодійній темі неабиякого заряду. Вона сколихнула байдужу громадськість, вона подарувала надію здавалося б патологічно зневіреним людям, вона завела кращу частину нації.

Суспільний резонанс не вщухатиме не зважаючи на результати Вільнюського саміту. Не матиме значення, коли і як згорнеться Євромайдан. Тема європейської інтеграції почала жити в наших головах самостійним активним життям.

Не підписавши угоду у Литві, Янукович поставить перед своїми опонентами, в особі західних політиків та нас із вами, новий горизонт цілей. Нас уже, мабуть, не цікавитиме асоціація. Вже найближчим часом ми цілком конкретно заговоримо про повноцінне членство в Європейському Союзі. Це будуть не мрії, а конкретні плани. Цими днями західні політики втратили союзника в особі Януковича, але знайшли потужного партнера в особі доброї половини українців.

Саме тема членства в ЄС стане головним аргументом основного опонента Януковича на виборах 2015 року. Саме на цій меті будуватиметься передвиборча риторика тріумфатора в наступних президентських перегонах.

Однак: мріяти добре, але недостатньо. Окрім елементів політичної боротьби й засобів економічного впливу, європейська спільнота та українська громадськість повинні перейти до інтенсивного осучаснення свідомості українців. Засобами soft power (м'якої сили) з боку ЄС та США мали б стати:

- максимальне спрощення візового режиму для українців;
- освітні програми для тіснішого спілкування між молоддю Європи та України;
- додаткові можливості для українських дітей навчатися в західних вишах;
- впровадження програм з інтенсивного і якісного вивчення українцями англійської та інших мов Європейського Союзу.

Зі свого боку, маємо плекати європейські стандарти поведінки у собі. Адже інколи цього так бракує у кожному з нас.

Суспільство вільних і розумних людей змете будь-який режим. Саме такі люди будуть здатні у найближчі терміни добитися найвищих цілей.

Михайло Басараб, Gazeta.ua Фото: Олег Панас

Теги: Янукович, українці, асоціація, Михайло Басараб, суспільство, євромайдан, об'єднання


Читайте також:
Коментарі
avatar