Винниківська міськрада не ремонтує аварійний колектор, - чиновники
10.12.2013 16:47
Винниківська міська рада не вживає жодних заходів щодо ремонту аварійного каналізаційного колектора, який пролягає через Лисиничі і транспортує стоки з Винник, Лисинич і Підбірців до міських очисних споруд, - заявив голова Личаківської районної адміністрації Іван Лозинський.

Як повідомляють Новини Львова, за ловами Лозинського, колектор перебуває на балансі Винниківської міської ради відповідно до акту прийому-передачі ЛМКП «Львівводоканал», підписаного у 2001 році.

«В кількох місцях є пошкодження колектора. Неодноразово зверталися у Винниківську міську раду з вимогою відремонтувати колектор. Ніякої реакція нема. Вони кажуть, що колектор не на їхньому балансі. Але ж є підписаний акт прийому-передачі його на баланс Винникам. І їхній водоканал мав би обслуговувати його. Було прийнято рішення разом з Державною екологічною інспекцією зобов’язати Винники приступити до ремонту колектора. Нечистоти розливаються, може поширитись інфекція, також неприємний запах, який тут стоїть, поширюється на Львів, особливо влітку», - зазначив Іван Лозинський.

В.о. начальника управління екології ЛМР Андрій Галушка розповів, що є витік каналізаційних вод на рельєф, що є порушенням норм водного кодексу.

«Маємо прецедент у тому, що власник стічних вод не виконує вимог природоохоронного законодавства. Ми звернулись у Державну екологічну інспекцію, щоб провести аналізи грунту і щоб нарахувати збитки за забруднення земельних ресурсів», - зазначив Андрій Галушка.

За інформацією першого заступника начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області Валерія Вітковського, екологічна інспекція неодноразово проводила перевірки, виносила приписи та штрафи у зв’язку з невжиттям заходів Винниківською міською радою по належному утриманню та ремонту аварійного колектора.

Окрім того, Личаківська районна адміністрація скерувала свої звернення в прокуратуру г. Львова, районну прокуратуру та Личаківський районний відділ ЛМУ ГУ МВСУ у Львівській області з проханням розпочати досудове розслідування по факту порушення чинного законодавства Винниківською міською радою у зв’язку з невжиттям заходів по ремонту аварійного колектора.

Як зазначив заступник головного інженера ЛМКП «Львівводоканал» Володимир Васильченко, довжина аварійного колектора майже 10 км. Він знаходиться у безпосередній близькості до залізниці Львів – Красне. «Якщо «рване» під коліями, то наслідки можуть бути непередбачувані», - наголосив чиновник. Фото: Винники Plus

Теги: колектор, міська рада, львівводоканал


Читайте також:
Коментарі
avatar