Завтра суд розгляне апеляцію Олега Панаса
12.12.2013 14:23
Завтра, 13 грудня, відбудеться засідання апеляційного суду по кримінальному провадженні львівського фотографа та активіста Євромайдану Олега Панаса, якого 9 грудня затримали на підставі постанови Шевченківського районного суду Києва.

Про це на сторінці у Facebook повідомила Ольга Герасим’юк, розмістивши прес-реліз захисту Панаса про подробиці затримання та судовий процес.

Зокрема, у повідомленні йдеться про те, що Панаса затримали люди без представлення, але усно звинуватили в крадіжці телефону. Протокол про затримання був оформлений лише через 8 з половиною годин після затримання вже у Києві о 21:30 годині в ІТТ.

Рідним сповістили про затримання лише о півночі, а не відразу, як того вимагає закон. Адвокат Тетяна Козаченко прибула до ІTT в той же день о 23:45, де до 03:30 її не допустили до побачення з підзахисним, о 4-й ранку адвокат подала заяву до прокуратури м.Києва про перешкоджання адвокатській діяльності та неправомірні дії працівників ІТТ

«До 9 год. ранку до Шевченківського суду адвокат подала заяву про ознайомлення з матеріалами справи щодо підстав затримання та необхідності забезпечення зустрічі адвоката з підзахисним Олегом Панасом, а справа про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Олега Панаса потрапила до тієї ж судді Волокітіної Н.Б., яка виносила постанову про його затримання. Суддя надала об 11-й годині адвокату матеріали справи більш ніж на 200 аркушах», – зазначає захист.

«Суддя Волокітіна Н.Б. та слідчий Іванін П.В. нібито з метою забезпечення зустрічі адвоката з підзахисним направили адвоката Козаченко Тетяну для такої зустрічі в ІТТ, в той же час призначив розгляд справи в режимі відео конференції та забезпечив присутність представників обвинувачення, тобто без допуску єдиного належного захисника – адвоката Козаченко Тетяни. Проте адвокат потравила на судове засідання», – наголошує захист.

Суддя Волокітіна Н.Б. намагалася відмовити адвокату Козаченко виступати в якості захисника Олега Панас. Також вона відмовилася задовольнити письмову заяву адвоката щодо необхідності зустрічі її з підзахисним Панасом Олегом. Таким чином Козаченко була вимушена виступати захисником особи з якою ніколи не зустрічалася, не могла спитати про події та обговорити документи обвинувачення. Окрім того, у матеріалах провадження, як зазначила адвокат, у показах свідків (більш ніж 25 осіб) не вказувались ім’я, прізвище, опис одягу, статури та інші відомості про Панаса.

В матеріалах справи є свідчення двох працівників МВС про те, що вони при перегляді фото та відео матеріалів встановили активного учасника нападу та захоплення Київської міської адміністрації – Панаса Олега. При цьому у рапорті зазначено, що інформація отримана ними з мережі інтернет в результаті оперативно розшукових заходів.

«Події, які інкримінуються Панасу стосуються виключно подій біля Київської міської адміністрації, однак частина ксерокопій фотоматеріалів, доданих на підтвердження пред’явлення підозри, стосуються взагалі інших місць: вулиці Банкової, Михайлівської площі», – повідомляє захист.

Також захист подав суду письмові зобов’язання – заяви про готовність взяти на поруки в якості запобіжного заходу Олега Панаса від мера міста Львова Садового Андрія, а також народних депутатів України Михайла Хміля, Олега Махницького, Ігоря Мирошниченка, Леоніда Ємеця, Ігоря Сабія, які суддя проігнорував це.

Нагадаємо, 10 грудня суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Панаса Олега терміном на 59 діб. Джерело: http://vgolos.com.ua/

Теги: олег панас, Ольга Герасем'юк, арешт, суд, євромайдан


Читайте також:
Коментарі
avatar